Vyhľadať
Close this search box.

Využitie AI vo Worde, Exceli, PowerPointe s Microsoft Copilot

Tento workshop je súčasťou nášho jesenného seriálu AI workshopov, ktorý prináša tie najnovšie poznatky z oblasti umelej inteligencie. Momentálne máme z každého workshopu naplánovaný len jeden beh, takže si túto jedinečnú príležitosť nenechajte ujsť a zapíšte sa ešte dnes. Ak by ste sa workshopu nemohli zúčastniť v danom termíne, dostanete k dispozícii nahrávku celého workshopu.

Kompletný harmonogram nášho jesenného seriálu AI workshopov:

 

V tomto videu vám inštruktor Robo v skratke predstaví každý workshop, aby ste si vedeli lepšie predstaviť o čom bude a vybrať si ten pravý pre vás:

 

Umelá inteligencia prichádza do nástrojov, ktoré denne používame. Ak pracujete v aplikáciách ako je Word, Excel, PowerPoint alebo Sharepoint, zbystrite pozornosť. Vaša práca v týchto nástrojoch sa môže práve vďaka umelej inteligencii výrazne zjednodušiť a zefektívniť.

 

Základné nástroje generatívnej umelej inteligencie ako je ChatGPT sú s nami už viac ako jeden rok a všestranne nám pomáhajú. Je však načase, aby sme sa posunuli ďalej a používali ich na dennej báze aj v našej práci.

 

Na workshope budeme pracovať s nasledovnými nástrojmi:

 • ChatGPT a Gemini
 • Microsoft Copilot 
 • Microsoft Excel, Word a PowerPoint
 • Dodatočné nástroje od Microsoft 365 ako je OneNote a Teams

 

Tento workshop je pre Vás vhodný aj keď ste s nástrojmi umelej inteligencie nikdy nepracovali. V úvode workshopu si túto technológiu v stručnosti predstavíme. Taktiež, na absolvovanie tohto workshopu nepotrebujete žiadne technické vzdelanie ani predchádzajúce skúsenosti s umelou inteligenciou. Počas celého workshopu zostaneme na užívateľskej úrovni a nečaká nás teda žiadne programovanie ani matematika.

 

Ako prvé si ukážeme využitie základných nástrojov umelej inteligencie ako je ChatGPT a Gemini. Ich výstupy budeme používať v nástrojoch, v ktorých potrebujeme pracovať. Napríklad, pomocou ChatGPT si vytvoríme vzorce alebo makrá, ktoré následne využijeme priamo v Exceli. Tento prístup je vhodný najmä vtedy, keď pracujete s citlivými dátami a nechcete ich priamo zdieľať s nástrojmi umelej inteligencie. 

 

Následne sa posunieme ku produktu Microsoft Copilot, do ktorého sa v súčasnosti vkladajú veľké nádeje. Spoločnosť Microsoft očakáva, že tak ako dnes bežne všetci používame Excel či Word, tak v budúcnosti ich budeme využívať aj spolu s ich produktom Copilot, ktorý je do týchto nástrojov integrovaný. Vďaka Copilotu sa objavujú nevídané možnosti. Na workshope sa naučíte ako využiť Copilot napríklad na nasledovné: 

 • Generovanie textov podľa našich zadaní priamo v Microsoft Word.
 • Dodatočné upravovanie textov, ako je napríklad zmena štýlu v Microsoft Word.
 • Vytváranie a úprava prezentácií presne podľa nášho zadania za pár sekúnd, priamo v Microsoft PowerPoint.
 • Automatické vytvorenie prezentácie z nášho textového dokumentu.
 • Vytváranie zoznamov úloh, poznámok a mnoho ďalšieho v aplikácii Microsoft OneNote.
 • Skúmanie a analýza dát v Microsoft Excel pomocou četovacej funkcie od Copilotu. Inými slovami, budeme zadávať rôzne otázky ohľadom dát a Copilot za nás dáta zanalyzuje a poskytne výstupy.

 

V poslednej časti workshopu si predstavíme fascinujúci koncept budúcnosti, keď Copilot prevezme úlohu “exekutívneho asistenta”. Ukážeme si ako sa hladko integruje do všetkých našich Microsoft aplikácií a súborov súčasne. Jednoduchou konverzáciou s Copilotom následne vieme zadávať úlohy ako:

 • Nájdi na mojom cloudovom úložisku dáta o predajoch za minulý rok. Vytvor mi grafy s 3 kľúčovými trendami, ktoré v dátach vidíš.
 • Momentálne mám čas odpovedať na e-maily. Vyber tri najdôležitejšie e-maily, na ktoré by som mal odpovedať a v bodoch mi popíš čoho sa týkajú.
 • Pamätám si nedávnu diskusiu o novej marketingovej stratégii. Vyhľadaj mi záznam z tohto stretnutia, zosumarizuj jeho obsah a poskytni kontakt na príslušného kolegu.
 • Práve som obdržal e-mailovú pozvánku na toto stretnutie. Vyhľadaj dokumenty a prezentácie, ktoré by mi mohli pomôcť efektívne sa naň pripraviť. 

 

Komu je workshop určený?

Tento workshop je ideálny pre všetkých, ktorí pri svojej práci využívajú Microsoft Office aplikácie. Či už ste HR koordinátorka, špecialistka marketingu, projektová manažérka alebo IT nadšenkyňa, zistite, ako môže umelá inteligencia transformovať vašu prácu a zvýšiť produktivitu. Na našom workshope sa dozviete ako môžeme pomocou umelej inteligencie zefektívniť prácu s bežnými nástrojmi ako sú Word a Excel, ktorých znalosť je v dnešnej dobe už samozrejmosťou. V blízkej budúcnosti bude schopnosť využívať umelú inteligenciu integrovanú do tých nástrojov rovnako cenená a vyhľadávaná. 

 

Dôležité upozornenia:

 • Microsoft Copilot je momentálne k dispozícii len v anglickom jazyku. Očakávame, že v dohľadnej dobe bude k dispozícii aj v slovenskom jazyku. Všetky praktické ukážky teda budú v anglickom jazyku. Inštruktor však bude všetko komentovať a vysvetľovať v slovenskom jazyku.
 • Nástroje, ktoré si počas workshopu ukážeme nie sú k dispozícií zadarmo. Microsoft Copilot verziu, ktorú budeme využívať je k dispozícii cez odber Microsoft 365 (6€ mesačne) s príplatkom za Copilot Pro (20€ mesačne).
 • Microsoft Copilot je momentálne vo veľmi skorej verzii. Funkcionality tohoto produktu sú teda aktuálne čiastočne obmedzené a do budúcnosti sa budú rozširovať či meniť. 

Platba

Platba za kurz prebieha pomocou platobnej brány na konci registračného formulára.

 

Kontakt:
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Kiku: [email protected].

Róbert Barcík Lektoruje

Robo Barcík, skúsený praktik v oblasti generatívnej umelej inteligencie, ktorý svoje rozsiahle vedomosti a skúsenosti čerpá nielen z dlhoročnej práce s týmito modelmi, ale aj z tvorby obsahu a vzdelávacích kurzov. Je autorom publikácie „Zrkadlo Umelej Inteligencie“, ktorá poskytuje hlboký pohľad na možnosti a výzvy, ktoré tieto technológie prinášajú. Jeho prednášky, obohatené o praktické skúsenosti a inovatívne prístupy, rezonujú nielen v akademických kruhoch na univerzitách, ale aj v korporátnom prostredí medzinárodných spoločností.

Zdieľať