Vyhľadať
Close this search box.

ChatGPT a Generatívna AI

Tento workshop je súčasťou nášho jesenného seriálu AI workshopov, ktorý prináša tie najnovšie poznatky z oblasti umelej inteligencie. Momentálne máme z každého workshopu naplánovaný len jeden beh, takže si túto jedinečnú príležitosť nenechajte ujsť a zapíšte sa ešte dnes. Ak by ste sa workshopu nemohli zúčastniť v danom termíne, dostanete k dispozícii nahrávku celého workshopu.

Kompletný harmonogram nášho jesenného seriálu AI workshopov:

 

V tomto videu vám inštruktor Robo v skratke predstaví každý workshop, aby ste si vedeli lepšie predstaviť o čom bude a vybrať si ten pravý pre vás.

 

Vitajte vo svete, kde idú technológia a kreativita ruka v ruke a vytvárajú tak priestor pre inovácie, osobný rast aj vzdelávanie. Svet generatívnej umelej inteligencie (AI) je priestorom plným nekonečných možností, a to bez ohľadu na vaše predchádzajúce skúsenosti, formálne vzdelanie alebo úroveň IT zručností. Či už ste teda marketérka, pedagogička, programátorka alebo len zvedavá duša so záujmom o technológie, tento workshop vás zoznámi s fascinujúcim svetom generatívnej AI. Naša cesta bude zábavná a interaktívna, s množstvom príkladov z praxe a aktivít, ktoré vám pomôžu pochopiť, ako môže generatívna AI transformovať váš svet.

 

Čo vás čaká na workshope?

Objavíme odpovede na otázky, ktoré nás v tejto dobe môžu trápiť:

 • Porušuje generatívna AI autorské práva?
 • Je každý z nás kreatívny a je to pri využívaní AI dôležité?
 • Môžeme pomocou generatívnej AI vytvárať úplne nové veci?
 • Vezme nám AI prácu?
 • Môžem sa na výstupy generatívnej AI vždy spoľahnúť?
 • Je umelá inteligencia nástroj, alebo kreatívny spoluautor?

 

V interaktívnej časti workshopu si spolu prejdeme príkladmi z reálneho sveta, kde generatívna AI ukazuje svoju silu a univerzálnosť. Zameriame sa na to, ako tieto nástroje môžete využívať na zefektívnenie vašej práce, bez ohľadu na to, v akom odvetví pôsobíte. Ukážeme si napríklad:

 • Efektívne písanie kódu: Naučíte sa, ako môže generatívna AI zjednodušiť a zrýchliť proces písania kódu v Pythone (alebo iných programovacích jazykoch). Ukážeme vám tipy a triky, ako získať najlepšie rady a návrhy kódu priamo vo chvíli, keď ich potrebujete.
 • Príprava na pohovor: ChatGPT môžeme použiť na nasimulovanie pracovného pohovoru alebo príjmacieho konania ktoré nás čaká a zvýšiť tak svoje šance na úspech.
 • “Z flipchartu ku kódu”: Spoznáte fascinujúci proces transformácie náčrtov a myšlienok na flipcharte do funkčného kódu za pár sekúnd. Odhalíme vám, ako môžete zrýchliť vývoj vašich aplikácií a zároveň zabezpečiť, že vaše nápady budú správne pochopené a implementované.
 • Analýza dát pomocou ChatGPT: Dozviete sa, ako sa dajú dáta efektívne analyzovať s využitím ChatGPT (dokážeme to aj bez poskytnutia samotných dát kvôli ochrane osobných údajov).
 • Tvorba vzdelávacích a textových materiálov: Ukážeme vám, ako môže generatívna AI stáť po vašom boku pri vytváraní textových materiálov. Či už snívate o napísaní beletrie alebo hľadáte spôsob, ako zrozumiteľne a kreatívne podať informácie vo vašich vzdelávacích textoch, spolu budeme objavovať, ako môžete svoje nápady premeniť na slová a vaše slová na úžasné diela.
 • Marketing a promo: Každý produkt alebo služba potrebuje byť vidieť. Naučte sa, ako generatívna AI môže zvýšiť vašu marketingovú hru, a pomôže vám vytvoriť pútavé a efektívne propagačné materiály.
 • ChatGPT ako osobný mentor či poradca: Nechajte sa inšpirovať, ako využiť generatívnu AI na získanie nových perspektív, rád a riešení pre váš osobný aj profesionálny život. Stačí položiť otázku a o pár sekúnd “bude pred vami sedieť” skúsená editorka, odborníčka na business stratégiu či empatická psychologička, ktorá vás rada vypočuje a poradí.

 

Po absolvovaní tohto workshopu budete schopné efektívne integrovať nástroje umelej inteligencie do vašich pracovných procesov aj osobného života.

 

Výstupy

Workshop bude zaznamenaný na nahrávku. Po skončení bude každej účastníčke zaslaný prístup ku nahrávke e-mailovou formou. Spôsob interakcie s lektorom bude upravený podľa počtu registrovaných účastníčok. V prípade väčšieho záujmu (20 a viac osôb) bude komunikácia prebiehať prostredníctvom chatu v aplikácii Microsoft Teams, nie hlasom. Každopádne, všetky vaše otázky však budú zodpovedané a odpovede na otázky, na ktoré nebude počas prednášky dostatok času, vám zašleme spolu s prezentáciou a nahrávkou po jej skončení.

Platba

Platba za kurz prebieha pomocou platobnej brány na konci registračného formulára.

 

Kontakt:
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Kiku: [email protected].

Róbert Barcík Lektoruje

Robo Barcík, skúsený praktik v oblasti generatívnej umelej inteligencie, ktorý svoje rozsiahle vedomosti a skúsenosti čerpá nielen z dlhoročnej práce s týmito modelmi, ale aj z tvorby obsahu a vzdelávacích kurzov. Je autorom publikácie „Zrkadlo Umelej Inteligencie“, ktorá poskytuje hlboký pohľad na možnosti a výzvy, ktoré tieto technológie prinášajú. Jeho prednášky, obohatené o praktické skúsenosti a inovatívne prístupy, rezonujú nielen v akademických kruhoch na univerzitách, ale aj v korporátnom prostredí medzinárodných spoločností.

Zdieľať