Vyhľadať
Close this search box.

Všetko pre najmladšie dievčatá

Už na základnej škole dievčatá snívajú o tom, kým sa raz stanú.

My im chceme ukázať, že si svoje sny môžu naprogramovať. Napríklad v Pythone!

Cieľom našich programov a aktivít pre najmladšie dievčatá je vzbudiť záujem o technológie a prehĺbiť u nich presvedčenie, že programovanie a IT celkovo môže byť kreatívne a zábavné.

Projekty pre najmladšie dievčatá

8-15 rokov

Súťaž Scratch Match organizujeme od roku 2017 a jej hlavným cieľom je motivovať dievčatá na základných školách k objavovaniu sveta technológií. V súťaži môžu využiť svoj talent a kreativitu pri tvorbe počítačovej hry, zábavnej animácie alebo príbehu v jednoduchom programovacom jazyku Scratch.

Viac na:
www.scratchmatch.sk/

Kreatívny sobotný workshop, na ktorom dievčatá naučíme základy Scratchu, kým rodičia diskutujú pri spoločných raňajkách o možnostiach a perspektívach budúceho uplatnenia svojich dcér.

Aj tento rok sa vidíme: Scratchaton 2023 v Bratislave aj Košiciach

Program ENTER je vzdelávací program spoločnosti Slovak Telekom, ktorého súčasťou máme, spolu s OZ Učíme s hardvérom, česť byť. Cieľom projektu je umožniť školám využívať najnovšie inovácie vo vyučovaní informatiky, a to prostredníctvom materiálnej pomoci aj potrebných výučbových metodík. Žiaci a rodičia v ňom nájdu praktické návody a učebné materiály, učiteľom zas umožní získať potrebné zručnosti a skúsenosti.

Viac nájdete na: www.enter.study/

Ak máte záujem o workshop na vašej škole, napíšte na: [email protected]

Pravidelne prichádzame na základné školy a organizujeme workshopy na rôzne témy. Rozširujeme obsah hodín informatiky a ukazujeme aj nové možnosti, ktoré IT ponúka pre štúdium a kariéru.

Ak máte záujem o workshop na vašej škole, napíšte nám! Učitelia môžu prejaviť svoj záujem aj prostredníctvom TOHTO FORMULÁRA!

Západné Slovensko: [email protected]
Stredné Slovensko: [email protected]
Východné Slovensko: [email protected]

Cieľom je ukázať dievčatám zaujímavé možnosti individuálnych alebo rodinných aktivít s počítačom a prebudiť v nich zvedavosť prostredníctvom:

  • programovania  malého robota ozobota prostredníctvom fixiek
  • programovania malých vreckových počítačov micro:bitov
  • vytvárania kreatívnych počítačových hier, zábavných animácií alebo príbehov pomocou programovacieho jazyka Scratch
  • zostrojenia a naprogramovania si LEGO robota
Ich cieľom je viesť k prvej aktívnej skúsenosti vzdelávania s Aj Ty v IT, prvé skúsenosti s dlhodobejšími systematickými aktivitami. Dôraz pritom kladieme na kreativitu:
  • Zábavné programovanie s code.org
  • Scratch pre pokročilých

Často kladené otázky

80 % VŠETKÝCH pracovných pozícií v budúcnosti bude vyžadovať IT zručnosti. Informatika je nevyhnutnosť, ak chce mať vaša dcérka prácu.

Keď bude mať vaša dcéra 25 rokov a príde na trh práce, viete, ktoré pracovné činnosti budú ešte existovať a ktoré dnes zatiaľ ani nepoznáme?

Jednou z možností, ako môžu rodičia a rodina pomôcť svojej dcére pri získavaní základných zručností, je podporiť ju v programovaní a prihlásiť ju na niektorý z našich workshopov alebo do súťaže Scratch Match.

Pre viac informácií si prečítajte stránku: BUDÚCNOSŤ

Scratch je blokový programovací jazyk, v ktorom si dievčatá osvoja základné techniky programovania, ktoré následne môžu použiť a rozšíriť pri programovaní micro:bitu. V budúcnosti im bude rovnako blízka logika akéhokoľvek programovacieho prostredia.

Opýtajte sa

V prípade potreby
nás kontaktujte:

+421 915 087 243

Pripoj sa k našej komunite

Sme na Discorde. Tu je pozvánka do komunity. Aby sa ti lepšie komunikovalo stiahni si aplikáciu na počítač alebo do mobilu.

Tešíme sa na Teba.