Vyhľadať
Close this search box.

Pre IT faCOOLty

Ste fakulta slovenskej vysokej školy, kde sa vyučuje odbor informačné technológie, alebo príbuzné technologické odbory?

Záleží vám na dobrom mene vašej fakulty?

Chcete prilákať viac študentiek na vašu fakultu?

 

Ešte nie ste súčasťou projektu Spoznaj IT faCOOLty?

Projekt Spoznaj IT faCOOLty je zameraný na prezentovanie štúdia informačných technológií a príbuzných odborov (grafika, networking, big data, data mining, data visualistaion…) pre dievčatá stredoškoláčky.

Cieľom projektu je umožniť dievčatám zo stredných škôl absolvovať jeden deň na pôde IT fakulty v sprievode mentora/ky (študent/ka fakulty od druhého ročníka Bc. štúdia a vyššie). Mentor/ka by mal/a sprevádzať stredoškoláčku po škole, navštíviť s ňou vybrané cvičenia či prednášky. Rozprávať sa o škole, o predmetoch, o tom, na čo si treba dávať pozor pri štúdiu. Okrem školy navštíviť aj internát, bufet, knižnicu… všetky priestory, ktoré môžu prezentovať univerzitu a fakultu.

Takto sa stredoškoláčky dozvedia viac o vašej fakulte a možnosti štúdia praktickým spôsobom a nie len z informácii na webe, či informačných brožúr.

Spoznaj IT faCOOLty je dobrovoľná aktivita.

„Povinnou výbavou“ je otvorenosť, ochota diskutovať a pomôcť.

Ochotu spolupracovať, pomoc pri informačnej kampani na vašej fakulte pri nábore mentorov/riek.

Štandardne fakulta zabezpečí koordinátora projektu a spolu z našim projektovým manažérom koordinujú aktivity mentorov/riek a stredoškoláčok na fakulte.

Napíšte nám mail na [email protected] a my vás budeme spätne kontaktovať. Všetko vysvetlíme a prejdeme si možnosti spolupráce

Byť mentorom je super (viac info tu), ale ešte viac super je mať vlastného mentora/ku. Skúsení ľudia z praxe pomôžu vašim študentkám/mentorkám zorientovať sa na trhu práce a v reálnom živote. Mentorky a mentori si rozšíria sieť svojich kontaktov, zvýšia povedomie o vašej fakulte a v neposlednom rade získajú náskok pri hľadaní zamestnania po skončení štúdia. Partnerom projektu Spoznaj IT faCOOLty je spoločnosť Lenovo a práve skúsení ľudia z tejto spoločnosti budú pôsobiť ako mentori/ky pre vašich študentov a študentky.

Máš otázky?

Tento projekt zastrešuje
Matúš Masica

+421 903 621 513