Vyhľadať
Close this search box.

Security Girl

Tvoja bezpečnostná spojka

Hľadáme superhrdinky – ambasádorky bezpečnosti, ktoré naučia svet ako sa bezpečne pohybovať v kyberpriestore. Staň sa Security Girl a spolu dokážeme, že aj stredoškoláčky vedia meniť internet na bezpečné miesto.

V programe Security Girl ťa pozveme na vzrušujúcu cestu za objavovaním nástrah internetového sveta a odovzdáme ti všetky znalosti a špeciálne zručnosti, vďaka ktorým dokážeš, že digitálny svet vie byť nielen zábavný, ale aj bezpečný.

 
Ak si zvedavá a nechýba ti nadšenie a odvaha, pridaj sa k nám a spoločne naučíme svet ako byť skutočnými hrdinkami na internete!

Projekt Security Girl je dobrovoľnícky program pre dievčatá vo veku 15 – 19 rokov. Jeho cieľom je vyškoliť stredoškoláčky v oblasti kyberbezpečnosti, aby vedeli vhodným spôsobom chrániť nielen seba, svoje dáta, či iné súkromné informácie, ale dokázali v tejto oblasti robiť workshopy pre rovesnícke skupiny.

Vybrané dievčatá z celého Slovenska absolvujú odborné školenia v oblasti bezpečnosti s odborníkmi priamo z firmy ESET a zároveň aj školenia v oblasti soft skills. Počas celého pôsobenia v programe majú k dispozícii mentoring a koučing.

Ako to celé prebieha?

Sú dve cesty. Buď sa škola môže prihlásiť cez kontaktný formulár (registrácia pre školy) a my prídeme bezplatne urobiť úvodný workshop bezpečnosti a ak to zaujme niektoré z dievčat, môžu sa prihlásiť do nášho programu, kde dostanú nadstavbové vzdelávanie.

Alebo sa môže študentka sama nahlásiť a cez kontaktný formulár (pre dievčatá) a my ju pozveme na úvodný online workshop o bezpečnosti, po ktorom sa sama rozhodne či by chcela pokračovať v nadstavbe.

Po úvodných (onsite aj online) školeniach vyberieme zo záujemkýň 20 dievčat, ktoré môžu absolvovať certifikované nadstavbové školenia a stať sa tak Security Girl.

Hlavnou úlohou takto „vyzbrojenej“ Security Girl je fungovať ako bezpečnostná spojka pre svoje najbližšie okolie – šíriť získané vedomosti o bezpečnom pohybe v kyberpriestore pre rovesnícke skupiny prostredníctvom workshopov, tvorenia obsahu na socialne siete alebo tvorenie článkov a pomáhať predchádzať kybernetickým útokom.

Ak ťa baví oblasť bezpečnosti na internete a máš chuť na sebe pracovať a rozvíjať sa osobnostne aj profesionálne, budeme radi, keď sa staneš našou novou bezpečnostnou spojkou pre svojich rovesníkov.

Na tejto stránke si môžeš prečítať viac o tom ako spoznať základné riziká digitálneho sveta, poskytne praktické rady, ako sa pred nimi chrániť a prinesie aktuálne novinky zo sveta digitálnych technológií.

Bezpečnostné desatoro

Spolu s dievčatami z pilotnej fázy projektu, sme zároveň pre všetky budúce Security Girls pripravili informačnú kampaň Bezpečnostné desatoro, ktorá má pomôcť šíriť idey o dôležitosti bezpečnosť na internete ďalej.

Pre viac informácií, ako sa účinne brániť, si môžete po prekliknutí na konkrétny bod desatora prečítať odborný článok na vzdelávacom webe Bezpečne na nete od nášho partnera Eset.

Máš otázky?

Tento projekt zastrešuje
Lenka Ježík

+421 904 553 500

Pripoj sa k našej komunite

Sme na Discorde. Tu je pozvánka do komunity. Aby sa ti lepšie komunikovalo stiahni si aplikáciu na počítač alebo do mobilu.

Tešíme sa na Teba.