Vyhľadať
Close this search box.

Women AI / Machine Learning Academy

Kurz Women AI / Machine Learning Academy (WMLA) je inovatívny online kurz navrhnutý pre ženy, ktoré sa chcú posunúť zo sveta Dátovej analytiky do pokročilejšieho sveta Umelej inteligencie (AI) / Machine Learningu a Data Science všeobecne.
Tento kurz je skvelou príležitosťou, ako zrozumiteľným a prehľadným spôsobom krok za krokom získať všetky technické znalosti z oblasti praktickej tvorby prediktívnych modelov. Zasvätíme vás do celej problematiky od úplných základov možností umelej inteligencie cez pochopenie jednotlivých modelov, postupov ich tvorby až po ladenie modelov a vyhodnocovanie ich úspešnosti.
Sústredíme sa na to, aby ste získali nielen teoretické znalosti, ale aj praktické skúsenosti cez realistické projekty a prípadové štúdie.

Cieľom kurzu je univerzálne vás pripraviť na široké praktické využitie Machine Learning modelov vo všetkých oblastiach ekonomiky – či je to obchod, financie, bankovníctvo, marketing, controlling, poistovníctvo a mnoho ďalších. Získané vedomosti tak budete môcť univerzálne aplikovať v každej oblasti, kde sa optimalizujú procesy, spracúvajú dáta alebo predávajú akékoľvek služby a produkty. Na konci tak získate široký prehľad a praktické skúsenosti a preniknete do oblasti AI / Machine Learningu a ich nástrojov. Súčasťou kurzu je finálna certifikácia na konci kurzu.

Ak sa chcete dozvedieť viac o akadémiách, prečítajte si článok Najčastejšie otázky k Aj Ty v IT akadémiám.

 

Pre koho je kurz vhodný

Kurz je vhodný pre všetky ženy, ktoré majú záujem o oblasť Umelej inteligencie, Machine Learning a tvorby prediktívnych modelov.

Sú potrebné základné skúsenosti:
• programovaním v Pythone
• a základmi dátovej analytiky pomocou knižnice pandas

Ak tieto znalosti nemáte – môžete si ich ľahko doplniť na našom kurze Women Data Academy, ktorý je ideálne navrhnutý, aby vás zasvätil do dôležitých praktických základov programovania v Pythone aj Dátovej analytiky pre úplných začiatočníkov.

Ako kurz prebieha?

 • Kurz prebieha formou 16 detailne pripravených lekcií vo forme videa, ktoré budeme sprístupňovať každý pondelok a štvrtok.
  • Lekcie sú dostupné 24/7. Každá účastníčka si môže zvoliť vlastný harmonogram štúdia. Nie ste viazaná na čas, lekcie si môžete pustiť kedy chcete a študovať v čase, kedy vám to najlepšie vyhovuje.
   • Kurz obsahuje aj domáce úlohy spolu so vzorovými riešeniami.
 • Pre každú účastníčku je zabezpečená osobná podpora cez aplikáciu Discord.
  • Môžete sa tak spoľahnút, že v prípade akýchkoľvek operatívných problémov či otázok, sa máte na koho obrátiť. Naši lektori radi a ochotne vyriešia váš problém a zodpovedajú všetky otázky súvisiace s kurzom a preberanou tematikou.
 • Súčasťou kurzu je finálna certifikácia, ktorá preverí nadobudnuté zručnosti. Koná sa cez posledný týždeň kurzu. Na získanie certifikátu Aj Ty v IT, musíte získať minimálne 65%.

Čo potrebuje účastníčka kurzu

 • Vlastný notebook / počítač, pre zvýšený komfort pohodlne a ideálne aj externý monitor.
  Ak používate notebook / počítač od firmy, v ktorej pracujete, uistite sa, že máte právo inštalovať si vlastné programy. Niektoré firmy, kde hrá bezpečnosť kriticky dôležitú úlohu – napríklad banky a podobne, preto neumožňujú užívateľom inštalovať si vlastné programy.
 • Efektívnu znalosť angličtiny (minimálne pasívne na úrovni čítania textu). Všetko dôležité na kurze je vysvetlené v slovenčine (detailné vysvetlenie tém, videá aj podpora na Discorde) a doplňujúce textové materiály, domáce úlohy a záverečná certifikácia sú v jednoduchej angličtine, ktorá je základným jazykom vo svete IT.
 • Stabilné internetové pripojenie
 • Dostatok času na štúdium jednotlivých lekcií aj domácich úloh. Priemerný min. odhadovaný čas je 10-12 hodín / týždenne.

 

Čo bude účastníčka na konci kurzu vedieť

Kurz vám dá zrozumiteľný prehľad do celej oblasti AI a krok po kroku vás prevedie všetkými dôležitými témami od správneho pochopenia hlavných ML algoritmov cez praktické postupy vývoja modelov až po ich nasadenie do užívania.

 

Detailne sa budeme venovať témam:
1. Celkový prehľad možností a využitia AI a Machine Learning modelov v praxi
2. Aké typy modelov poznáme: supervised / unsupervised / reinforcement learning modely
3. Ako delíme modely podľa cieľa: klasifikačné / regresné / clusteringové
4. Aké sú najpoužívanejšie knižnice ako scikit-learn, xgboost, keras, tensorflow
5. Ako zbierať dáta a pripraviť ich do formy potrebnej pre tréning prediktívnych modelov
6. Ako transformovať dáta na trénovanie modelu a testovanie úspešnosti
7. Ako transformovať rôzne typy dát (dátumy, kategórie, chýbajúce dáta) do správnej formy
8. Ako vytvárať nové odvodené dáta z existujúcich dát, ktoré pomáhajú zvýšiť prediktívnu silu modelov
9. Ako trénovať modely a ladiť ich pre maximálnu presnosť predikcií
10. Ako vyhodnocovať modely z pohľadu roznych metrík a pohľadov úspešnosti
11. Vysvetlíme si ako funguje krosvalidácia – ako najobjektívnejší spôsob odhadovanie budúcej úspešnosti modelu
12. Naučíme vás intuitívne porozumieť ako fungujú a uvažujú najdôležitejšie typy modelov
-Linear regression
-Logistic regression
-Naïve Bayes model
-SVM model (Support Vector Machine)
-Decision Tree
-Random Forest
-XGBoost
-Neural networks
-K-Means clustering
-Hierarchical clustering
-Vysvetlíme vám základy veľkej oblasti – NLP = Natural Language Processing, čo je spôsob, ktorý umožňuje AI pracovať s textom
-Vysvetlíme vám dôležité koncepty zo sveta najnovších výdobytkov AI – Generatívna umelá inteligencia a LLM (Large Language Models), ktoré dnes poznáme pod názvami produktov ako ChatGPT (od firmy OpenAI) alebo Gemini (od Alphabet / Google)

Pred naším kurzom mnohé z vás považovali tieto témy za náročné, odborné či zložité. My vám ukážeme, že tomu tak vôbec nie je. Kurz je síce náročný v tom, že v krátkom čase 2 mesiacov sa naučíte veľmi veľa, ale v všetky koncepty vám vysvetlíme jednoducho, zrozumiteľne a od začiatku tak, že náš kurz zvládne každá účastníčka, ktorá má odhodlanie a úprimný záujem.

 

Platba

Platba za kurz prebieha pomocou platobnej brány na konci registračného formulára.

 

Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Kiku: kolnikova@ajtyvit.

Štefan Šimík Lektoruje

Štefan je Data Scientist so zameraním na oblasť financií a bankovníctva. Má skúsenosti v oblasti analýzy dát, machine learningu a vývoja softvéru s hlbokými znalosťami bankovníctva, algoritmického obchodovania a finančných trhov. V súčasnosti pôsobí ako Data Science Consultant. Poskytuje služby Business Inteligence a Machine Learning pre banky a obchodné spoločnosti.

Zdieľať