Vyhľadať
Close this search box.

Úvodné online školenie bezpečnosti pre Security Girl

Hľadáme superhrdinky - ambasádorky bezpečnosti, ktoré naučia svet ako sa bezpečne pohybovať v kyberpriestore.

Na úvodnom školení bezpečnosti na internete si prejdeme bezpečnostné nastavenia, základné pojmy a základy ochrany Tvojich dát a nástrahy chatu GPT. Neskôr sa môžeš prihlásiť na certifikované nadstavbové školenia a stať sa tak Security Girl.

 

Projekt Security Girl je dobrovoľnícky program pre dievčatá vo veku 15-19 rokov. Jeho cieľom je vyškoliť stredoškoláčky v oblasti kyberbezpečnosti, aby vedeli vhodným spôsobom chrániť nielen seba, svoje dáta, či iné súkromné informácie, ale dokázali v tejto oblasti robiť workshopy pre rovesnícke skupiny. Viac informácii o projekte Security Girl nájdeš na https://ajtyvit.sk/security-girl/.

 

✓  Pre koho je kurz určený?
Pre stredoškoláčky vo veku 15 – 19 rokov, program je vhodný pre úplné začiatočníčky.

 

✓  Čo budete potrebovať?
Počítač alebo notebook, stabilné internetové pripojenie, kávu a dobrú náladu

 

✓ Kedy?

25. októbra 2023 o 16:30 hod.

 

✓ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Lenku: [email protected]

 

✓ Partneri podujatia

Terézia Kurimská Lektoruje

Terka je študentkou informatiky na univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, kde je súčasťou kyberbezpečnostého tímu CSIRT-UPJS, ktorý sa zaoberá bezpečnosťou univerzity v online priestore. Na strednej škole sa zapojila do programu Security Girl, kde aktívne pôsobí dodnes a venuje sa aj lektorovaniu kyberbezpečnosti. Je to aktívna osoba so športovým duchom, ktorá neustále hľadá nové výzvy a príležitosti na rozvoj svojich zručností.

Zdieľať