Vyhľadať
Close this search box.

Testerka

Denisa HINDOŠOVÁ

“Práca testerky mi pomáha rozvíjať sa nielen po technickej, ale aj po osobnostnej stránke. Zlepšuje moju trpezlivosť a pomáha mi rozvíjať logické a analytické myslenie, čo potom veľakrát využívam aj v osobnom živote.”

Cieľom práce testerky je overiť, či aplikácie, webové stránky, počítačové programy a ďalšie IT riešenia, ktoré vyvinuli developeri a developerky fungujú správne a spĺňajú stanovené požiadavky.

Zaujala ťa IT pozícia Testerky?

Absolvuj našu Women Tester Academy a získaj aj Ty vzdelanie v testingu.

Náplň práce

Odhaliť, zaznamenať a reportovať zistené riziká, chyby a nedostatky, ktoré by mohli mať negatívny dopad na kvalitu a stabilitu softvéru alebo ďalších produktov. Dôležité je podieľať sa na kontinuálnom zdokonaľovaní produktov s cieľom poskytnúť klientom čo najlepší možný používateľský zážitok.

Testerka analyzuje a plánuje testovací proces, navrhuje testy, pripravuje a zaznamenáva testovacie prípady, odhaľuje a sleduje chyby a eviduje ich, tvorí testovaciu dokumentáciu a spolupracuje s vývojárskym programátorským konzultantským/zákazníckou podporou, analytickým a projektovým tímom.

Pomer práce

práca v tíme 70%
samostatná práca 30%

Požadované schopnosti

Hard skills

Programy a prostredia:

Známe certifikáty:

Soft skills

Ideálne vlastnosti:

ZÁKLADNÁ TERMINOLÓGIA

  • bug
  • Jira
  • testovací scenár
  • framework

Zaujala ťa IT pozícia Testerky?

Absolvuj našu Women Tester Academy a získaj aj Ty vzdelanie v testingu.

Manuálny vs. automatizovaný testing

Najväčší rozdiel medzi manuálnym a automatickým testovaním je v tom, kto a ako testuje softvér. Manuálne testovanie je efektívnejšie v prípade, ak testujeme novú funkciu a potrebujeme na ňu poznať spätnú väzbu čo najskôr. Automatické testovanie používame pri testovacích scenároch, ktoré sa opakujú a sú repetitívne. Vtedy toto testovanie vykonáva za nás počítač/robot. Manuálne testovanie trvá dlhšie, automatizované testovanie je efektívnejšie.