Vyhľadať
Close this search box.

Zimný Scratch kurz pre začiatočníčky

Naprogramuj vlastné zimné animácie v programe Scratch :)

✓  Kedy? 

Aj Ty v IT „Zimný Scratch kurz pre začiatočníčky“  je rozdelený do 3 na seba nadväzujúcich stretnutí online cez Zoom.

29.01.2024, v čase 16:30 – 18:00 hod. pondelok
05.02.2024, v čase 16:30 – 18:00 hod. pondelok
12.02.2024, v čase 16:30 – 18:00 hod. pondelok

 

✓  Čo sa naučíte?
V sérii troch na seba nadväzujúcich online workshopov si predstavíme jednoduchý programovací jazyk Scratch, ktorý umožňuje vytvárať vlastné hry, animácie, alebo príbehy. Spoločne si vytvoríme jedinečnú zimnú animáciu, ktorou sa môžeš pochváliť rodičom, súrodencom, či kamarátomSnowman Winter Snowflake Ak ťa programovanie hry zaujme, môžeš v nej pokračovať doma a zapojiť sa do našej súťaže Scratch Match 2024.

 

✓  Čo je potrebné ovládať?

Základy práce s počítačom (práca s myšou a s klávesnicou, základy práce s webovým prehliadačom, vyhľadávanie na internete, kopírovanie súborov a pod.). Budete potrebovať počítač/notebook a stabilné internetové pripojenie (iba mobil alebo tablet na workshop nepostačujú). Predošlá skúsenosť s programovaním NIE JE podmienkou. Asistencia rodičov je nevyhnutná najmä pri účastníčkach mladších ako 12 rokov.

 

✓ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Lenku Kohútovú: [email protected]

 

Katarína Giertlová Lektoruje

Katka pôvodne študovala cestovný ruch a manažment dopravy v Londýne a neskôr v Prahe. Po skončení štúdia pracovala ako nákupca vo firmách Honeywell a Zentiva. Po presťahovaní sa na Slovensko si splnila svoj kariérny sen a uplatnila sa ako eventová manažérka pri organizovaní medzinárodných konferencií pre kanadské asociácie štátnych škôl a združenia jazykových škôl. Od roku 2019 obstaráva softvérové riešenia v spoločnosti Accenture. Ako lektorka by rada skĺbila vzdelávanie a IT.

Zdieľať