Vyhľadať
Close this search box.

Workshop Digitálne v bezpečí

Tento workshop je zamerané na poskytnutie praktických nástrojov a znalostí na ochranu digitálnej identity a správne nastavenie zariadení, ktoré ženy používajú vo svojom každodennom živote. Každá téma sa zameriava na konkrétne aspekty informačnej a kybernetickej bezpečnosti, ktoré sú dôležité pre moderné ženy.

 

Téma 1: Ochrana ochrana online identity a správne nastavenie internetového pripojenia

Dátum: 17.10.2023 (17:00 – 19:00)

Popis: vytvorenie zoznamu osobných údajov a ich kategorizácia, správne nastavenie internetového pripojenia.

V tejto časti sa naučíme, ako správne chrániť svoju online identitu na internete. Ukážeme si, ako vytvoriť zoznam osobných údajov, identifikovať a kategorizovať prihlasovacie mená a heslá, aby sme vedeli, čo je dôležité chrániť. Následne si zabezpečíme svoje internetové pripojenie, napríklad používaním silných hesiel a správnym nastavením routera.

 

Téma 2: Zabezpečenie a bezpečné používanie mobilu

Dátum: 19.10.2023 (17:00 – 19:00)

Popis: zabezpečenie mobilu, nastavenie a spáva hesiel, VPN, výber bezpečnej chatovacej aplikácie, vytvorenie záloh, aktualizácie, bezpečné surfovanie na internete.

V tejto časti sa naučíme, ako správne zabezpečiť svoje mobilné telefóny. Zahŕňa to nastavenie silných hesiel, používanie VPN na zabezpečené pripojenie k internetu a výber bezpečných chatovacích aplikácií. Okrem toho sa budeme učiť vytvárať pravidelné zálohy a udržiavať svoje zariadenie bezpečné pomocou aktualizácií.

 

Téma 3: Basic pre bezpečné používanie počítača

Dátum: 24.10.2023 (17:00 – 19:00)

Popis: správne nastavenie počítača, spáva a zálohy hesiel, VPN, šifrovanie pevného disku, zálohy, aktualizácie, bezpečné surfovanie na internete, sken počítača na prítomnosť vírusov, bezpečná mailová komunikácia, správne nastavenie kalendára.

V tretej časti sa bude zaoberať zabezpečením počítača. Už sme sa naučili, ako nastaviť silné heslá ale potrebujeme ich vedieť aj správne zálohovať pre prípad straty alebo poškodenia počítača. Ďalej sa budeme učiť, ako ako sa vyhnúť nebezpečným situáciám pri surfovaní na internete, ako sa chrániť sa pred vírusmi, čo robiť, ak si stiahneme do počítača škodlivú prílohu alebo softvér. Okrem toho si ukážeme bezpečnú e-mailovú komunikáciu.

 

Téma 4: Bezpečné cestovanie

Dátum: 26.10.2023 (17:00 – 19:00)

Popis: bezpečné používanie zariadení na cestách, bezpečné internetové pripojenie, skryté kamery v hoteloch, bezpečné platby v zhraničí.

V tejto časti sa naučíme, ako bezpečne používať svoje mobilné telefóny a tablety počas ciest doma aj v zahraničí, ako sa bezpečne a lacno surfovať po internete, ako odhaliť skryté kamery v hoteloch a bezpečne platiť.

 

Téma 5: Rodina

Dátum: 27.10.2023 (17:00 – 19:00)

Popis: bezpečné online meetingy, aké zariadenie používať na čítanie e-kníh a ako ho správne nastaviť, ako bezpečne pracovať z domu a ako nastaviť bezpečnosť v online svete pre naše deti.

Posledná časť sa bude zaoberať bezpečnosťou online stretnutí a prácou z domu. Dozvieme sa, aké zariadenia sú vhodné na čítanie e-kníh a ako ich správne zabezpečiť. Taktiež sa naučíme nastaviť bezpečné pracovné prostredie z domu a v neposlednom rade si povieme, aké aplikácie a zariadenia sú vhodné pre deti v rôznom veku, ako ich naučiť digitálnym zručnostiam, na čo si dať pozor, ako bezpečne zdieľať ich fotky s rodinou a priateľmi, čo robiť v prípade kyberšikany a ako vybrať tie správne online aktivity pre svoje deti.

 

Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktuj na [email protected].

Veronika Krajčovičová Lektoruje

Kariéra Veroniky Krajčovičovej sa začala v Neapole, kde v období 2013 až 2017 pôsobila ako poradkyňa v oblasti ochrany dát, compliance a informačnej bezpečnosti pre súkromný sektor. Tam sa venovala najmä advokátskym kanceláriám, súdnych exekútorom a zdravotníckym zariadeniam, prinášajúc im nové perspektívy. Po návrate na Slovensko v roku 2017, sa Veronika zamerala na segment malých a stredných podnikov, ktorý je pre ňu osobitne blízky. Ako odborníčka na ochranu dát, informačnú a kybernetickú bezpečnosť, poskytuje týmto podnikom odborné poradenstvo, ktoré im pomáha udržať sa v bezpečí v digitálnom svete. Jej najnovším úspechom je vydanie príručky s názvom Ikeový návod k informačnej bezpečnosti, ktorá zásadným spôsobom mení pohľad MSP na ochranu dát a kyberbezpečnosť ako celok. Veronika je nielenom uznávanou expertkou a aktívnou účastníčkou konferencií, ale aj členkou programovej komisie Qubit konferencie, kde zastupuje sekciu MSP. Okrem toho je CEO v spoločnosti bugino, s.r.o..

Zdieľať