Vyhľadať
Close this search box.

Web Automation Kurz – Cypress

O softvérových testerov a testerky, ktorí vedia programovať, je veľký záujem, preto automatizované testovanie v súčasnosti naberá na popularite. Na kurze sa naučíš základy písania automatizovaných testov na moderné webové aplikácie.

Na kurze, ktorý prebehne počas štyroch lekcií, si od základov vytvoríš nový projekt na automatizované testovanie v nástroji Cypress.io. Naučíš sa orientovať v HTML štruktúre web stránky a lokalizovať na nej jednotlivé elementy. Budeš programovať v JavaScripte. Ak neovládaš základy programovania, tak práve na tomto kurze sa ich môžeš naučiť. Napíšeš automatizované testy aj na stránku www.kiwi.com. Plus veľa ďalších informácií a skúseností z praxe.

✓ Pre koho je workshop určený?
Kurz je určený pre účastníčky so skúsenosťami s testovaním alebo tvorbou webu, prednostne pre absolventky Women Tester Academy.

✓ Čo budete na absolvovanie workshopu potrebovať?
Počítač (Windows, Mac), nástroj na programovanie – VS CODE (bezplatný), stabilné internetové pripojenie, odporúčame aj externý monitor.

✓ Harmonogram

0. hodina 9.2.2023
1. hodina 13.2.2023
2. hodina 16.2.2023
3. hodina 20.2.2023
4. hodina 23.2.2023

✓ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktuj na [email protected].

Michal Banáš Lektoruje

Testovaniu sa venuje 2 roky. K testovaniu sa dostal tak, že skúšal navrhovať a programovať stránky a zistil, že ho najviac baví hľadať na nich chyby. Začal ako manuálny tester, ale veľmi rýchlo objavil čaro automatizácie. Najviac ho baví písať a debuggovať testy v Cypresse, experimentovať s JavaScriptom a skúšať nové frameworky ako napríklad Playwright. Pracuje v kiwi.com na pozícii QA Engineer, kde sa venuje manuálnemu testovaniu front-endu a písaniu automatizovaných testov. Okrem iného ho baví fotografia, hrať na gitaru a popíjať kávu.

Zdieľať