Vyhľadať
Close this search box.

Úvod do ChatGPT a generatívnej umelej inteligencie

Vitajte vo svete, kde idú technológia a kreativita ruka v ruke a vytvárajú tak priestor pre inovácie, osobný rast aj vzdelávanie. Svet generatívnej umelej inteligencie (AI) je priestorom plným nekonečných možností, a to bez ohľadu na vaše predchádzajúce skúsenosti, formálne vzdelanie alebo úroveň IT zručností.

Čo vás čaká na prednáške?

Táto prednáška je špeciálne pripravená pre vyučujúcich. V prednáške objavíme odpovede na otázky, ktoré nás v tejto dobe môžu trápiť:

  • Porušuje generatívna AI autorské práva?
  • Je každý z nás kreatívny a je to pri využívaní AI dôležité?
  • Vezme nám AI prácu?
  • Môžem sa na výstupy generatívnej AI vždy spoľahnúť?
  • Je umelá inteligencia nástroj, alebo kreatívny spoluautor?

V interaktívnej časti prednášky si spolu prejdeme príkladmi z reálneho sveta, kde generatívna AI ukazuje svoju silu a univerzálnosť. Ako vyučujúci môžeme AI využiť ako kreatívneho partnera pri tvorbe učebných materiálov. Napríklad – nechceli ste niekedy napísať svoju vlastnú učebnicu? Teraz máte skvelú príležitosť tak spraviť extrémne lacno a efektívne! Prípadne, môže byť AI priamo súčasťou vyučovacieho procesu ako partner pre našich študentov? 

Kde:

Školenie bude prebiehať online. Registrovaní účastníci dostanú podrobné informácie mailom.

Kontakt:

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte projektovú manažérku Marianu Štefankovú: [email protected]

Róbert Barcík Lektoruje

Robo Barcík, skúsený praktik v oblasti generatívnej umelej inteligencie, ktorý svoje rozsiahle vedomosti a skúsenosti čerpá nielen z dlhoročnej práce s týmito modelmi, ale aj z tvorby obsahu a vzdelávacích kurzov. Je autorom publikácie „Zrkadlo Umelej Inteligencie“, ktorá poskytuje hlboký pohľad na možnosti a výzvy, ktoré tieto technológie prinášajú. Jeho prednášky, obohatené o praktické skúsenosti a inovatívne prístupy, rezonujú nielen v akademických kruhoch na univerzitách, ale aj v korporátnom prostredí medzinárodných spoločností.

Zdieľať