Úvod do ChatGPT a generatívnej umelej inteligencie

Vitajte vo svete, kde idú technológia a kreativita ruka v ruke a vytvárajú tak priestor pre inovácie, osobný rast aj vzdelávanie. Svet generatívnej umelej inteligencie (AI) je priestorom plným nekonečných možností, a to bez ohľadu na vaše predchádzajúce skúsenosti, formálne vzdelanie alebo úroveň IT zručností.

Čo vás čaká na prednáške?

Táto prednáška je špeciálne pripravená pre vyučujúcich. V prednáške objavíme odpovede na otázky, ktoré nás v tejto dobe môžu trápiť:

  • Porušuje generatívna AI autorské práva?
  • Je každý z nás kreatívny a je to pri využívaní AI dôležité?
  • Vezme nám AI prácu?
  • Môžem sa na výstupy generatívnej AI vždy spoľahnúť?
  • Je umelá inteligencia nástroj, alebo kreatívny spoluautor?

V interaktívnej časti prednášky si spolu prejdeme príkladmi z reálneho sveta, kde generatívna AI ukazuje svoju silu a univerzálnosť. Ako vyučujúci môžeme AI využiť ako kreatívneho partnera pri tvorbe učebných materiálov. Napríklad – nechceli ste niekedy napísať svoju vlastnú učebnicu? Teraz máte skvelú príležitosť tak spraviť extrémne lacno a efektívne! Prípadne, môže byť AI priamo súčasťou vyučovacieho procesu ako partner pre našich študentov? 

Kde:

Školenie bude prebiehať online. Registrovaní účastníci dostanú podrobné informácie mailom.

Kontakt:

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte projektovú manažérku Marianu Štefankovú: [email protected]

Róbert Barcík Lektoruje

Robo začal svoju lektorskú cestu už počas štúdia dátovej vedy na Dalarna University vo Švédsku. Vyučoval študentov tejto univerzity a zároveň začal vytvárať online edukatívny obsah, ktorý do dnešného dňa pomohol vyše 20 tisíc študentom z celého sveta. Jeho prednášky majú už viac než 10 miliónov zhliadnutí. Po štúdiu pokračoval v rakúskom bankovom sektore, kde pôsobil 5 rokov. Pracoval na rôznych projektoch pre banky v strednej Európe, kde využíval dátovú vedu. Vďaka jeho nadšeniu pre učenie založil jeden z najúspešnejších interných školiacich programov pre rakúske bankovníctvo. Počas viac-dňových kurzov vyškolil viac ako 300 nových dátových vedcov. Svoje skúsenosti momentálne využíva ako nezávislý školiteľ a jeden z autorov Autentických Dát, ktorá má za cieľ vzdelávať ľudí v oblasti dátovej vedy.

Zdieľať