Vyhľadať
Close this search box.

Spoznaj IT FaCOOLty

Štartujeme už v septembri 2023. Zaži aké je to byť vysokoškoláčkou na tebou vybranej IT fakulte slovenskej vysokej školy!

✓ Čo zažiješ?
Deň na IT fakulte, ako keby si tam študovala a to v sprievode dievčaťa – študentky danej fakulty, alebo chalana študenta (pri registrácii môžeš uviesť svoju preferenciu). Zúčastníš sa prednášky/prednášok, cvičení, spoznáš atmosféru fakulty a vysokej školy, priestory, vybavenie, zistíš možnosti rozvoja tvojej kariéry už popri štúdiu a samozrejme ako funguje vysokoškolský študentský život 🙂. Budeš mať možnosť pýtať sa a dozvedieť sa, aké to je študovať v prostredí, kde je, zatiaľ, stále viac chlapcov ako dievčat.

 

✓ Čo na to potrebuješ?
Zaregistruj sa kliknutím na linku v pravej strane obrazovky.

 

✓ Kedy?
V priebehu celého vysokoškolského semestra (približne do mája 2024).

 

✓ Ako to teda celé funguje?
Po zaregistrovaní, kde si vyberieš na akú IT fakultu slovenskej vysokej školy by si sa chcela ísť pozrieť, ťa prepojíme s tvojou mentorkou. Mentorka je študentka minimálne druhého ročníka bakalárskeho štúdia, niektorého študijného odboru na danej IT fakulte. Spolu sa dohodnete na termíne, ktorý vám bude najviac vyhovovať, no a v daný deň môžeš navštíviť IT fakultu, ako keby si tam študovala. Celý deň stráviš so svojou mentorkou, ktorá ťa prevedie svojim študijným dňom, zoberie ťa na svoje prednášky a „cviká“. Je to skvelá príležitosť, zažiť na vlastnej koži, či by ťa takéto štúdium bavilo a zároveň spoznáš atmosféru fakulty, so všetkým, čo patrí k študentskému životu.

 

✓ V ktorých mestách s vami IT faCOOLty spolupracujú?
Banská Bystrica
Bratislava
Košice
Martin
Nitra
Žilina

 

✓ Môžem absolvovať spoznaj IT faCOOLty aj v prvom ročníku na strednej škole?
Určite áno. Môže ti to pomôcť neskôr pri výbere voliteľných predmetov, alebo pri tvojej snahe zamerať sa na niečo, čo ťa bude do budúcnosti baviť a čo chceš ísť ďalej študovať.

 

✓ Partneri podujatia

                                         

Podpora Lektoruje

Zdieľať