Vyhľadať
Close this search box.

Scratch Vianočný workshop pre začiatočníčky

Naprogramuj vlastné Vianočné animácie v programe Scratch :)

✓  Kedy? 

Aj Ty v IT  podujatie „Scratch Vianočný workshop pre začiatočníčky“  sa uskutoční  vo štvrtok 30.novembra 2023, v čase 16:30 – 18:00 hod. , online cez Zoom.

 

✓  Čo sa naučíte?
Na workshope si predstavíme jednoduchý programovací jazyk Scratch, ktorý umožňuje vytvárať vlastné hry, animácie, alebo príbehy. Spoločne si vytvoríme jedinečnú Vianočnú animáciu, ktorou sa môžeš pochváliť rodičom, súrodencom, či kamarátomChristmas tree - Free nature iconsGingerbread man - Free christmas iconsChristmas bell - Free christmas icons

 

✓  Čo je potrebné ovládať?

Základy práce s počítačom (práca s myšou a s klávesnicou, základy práce s webovým prehliadačom, vyhľadávanie na internete, kopírovanie súborov a pod.). Budete potrebovať počítač/notebook a stabilné internetové pripojenie (iba mobil alebo tablet na workshop nepostačujú). Predošlá skúsenosť s programovaním NIE JE podmienkou. Asistencia rodičov je nevyhnutná najmä pri účastníčkach mladších ako 12 rokov.

 

✓ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Lenku Kohútovú: [email protected]

 

✓ Partneri podujatia

Zuzana Hurtuková Lektoruje

Zuzka už ako mladá baba hľadala zmysluplnosť pri práci, venovala sa dobrovoľníckym aktivitám zameraných na podporu detí a mládeže. Vyštudovala Biomedicínske inžinierstvo na Elektrotechnickej fakulte v Žiline. Hneď po skončení školy vstúpila do sveta IT, pracovala na rôznych pozíciách. Niekoľko rokov pracuje na pozícii Biznis analytik. Okrem práce ju zamestnáva aj rodina. Odkedy je mamou školopovinných dievčat, začala si viac uvedomovať dôležitosť v motivovaní a podporovaní najmladších dievčat so svetom IT a technológii. Preto ju možnosť lektorovať v programovacom jazyku Scratch veľmi nadchla. Dievčatám chce hravou formou ukázať, že svet IT a technológii je správnym miestom pre ne a ich talenty.

Zdieľať