Vyhľadať
Close this search box.

Scratch Veľkonočná pohľadnica pre začiatočníčky

Veľká noc sa blíži - naprogramuj si svoju vlastnú Veľkonočnú pohľadnicu :)

✓  Kedy? 
Stretneme sa v piatok 31. marca 2023; v čase od 16:30 do 18:30.

 

✓  Čo sa naučíte?

Na workshope si predstavíme jednoduchý programovací jazyk Scratch, v ktorom si môžeš vytvárať vlastné hry, animácie, alebo príbehy. Spoločne si vytvoríme Veľkonočný pozdrav pre tých, ktorých máš rada 🐇🥚🐰

Svoje nové programovacie zručnosti môžete využiť v súťaži SCRATCH MATCH 2023. Tak pustite fantáziu poriadne na špacír a rovno sa zaregistrujte!

 

✓  Čo je potrebné ovládať?

Základy práce s počítačom (práca s myšou a s klávesnicou, základy práce s webovým prehliadačom, vyhľadávanie na internete, kopírovanie súborov a pod.). Kurz je určený pre úplné začiatočníčky – predošlá skúsenosť s programovaním NIE JE  podmienkou. Asistencia rodičov je nevyhnutná najmä pri účastníčkach mladších ako 12 rokov.

 

✓ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Lenku Kohútovú: [email protected]

Zuzana Hurtuková Lektoruje

Zuzka už ako mladá baba hľadala zmysluplnosť pri práci, venovala sa dobrovoľníckym aktivitám zameraných na podporu detí a mládeže. Vyštudovala Biomedicínske inžinierstvo na Elektrotechnickej fakulte v Žiline. Hneď po skončení školy vstúpila do sveta IT, pracovala na rôznych pozíciách. Niekoľko rokov pracuje na pozícii Biznis analytik. Okrem práce ju zamestnáva aj rodina. Odkedy je mamou školopovinných dievčat, začala si viac uvedomovať dôležitosť v motivovaní a podporovaní najmladších dievčat so svetom IT a technológii. Preto ju možnosť lektorovať v programovacom jazyku Scratch veľmi nadchla. Dievčatám chce hravou formou ukázať, že svet IT a technológii je správnym miestom pre ne a ich talenty.

Zdieľať