Vyhľadať
Close this search box.

Scratch hra pre začiatočníčky

Kurz pre najmladšie ajťáčky, na ktorom si naprogramujú zábavnú a pútavú hru :)

✓  Kedy? 
Vždy v utorky: 07.03./ 14.03./ 21.03.2023; zakaždým v rovnakom čase od 16:30 do 18:00.

 

✓  Čo sa naučíte?
V sérii troch na seba nadväzujúcich online workshopov si ukážeme základné príkazy programovania v jazyku Scratch a spoločne vytvoríme atraktívnu hru, ktorú si môžeš zahrať so súrodencami, či kamarátmi Scratch Basic | Programming - Quizizz Ak ťa programovanie hry zaujme, môžeš v nej pokračovať doma a zapojiť sa do našej súťaže Scratch Match 2023.

 

✓  Čo je potrebné ovládať?

Základy práce s počítačom (práca s myšou a s klávesnicou, základy práce s webovým prehliadačom, vyhľadávanie na internete, kopírovanie súborov a pod.). Kurz je určený pre úplné začiatočníčky – predošlá skúsenosť s programovaním NIE JE  podmienkou. Asistencia rodičov je nevyhnutná najmä pri účastníčkach mladších ako 12 rokov.

 

✓ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Lenku Kohútovú: [email protected]

Partneri:

Katarína Regéciová Lektoruje

Katka skončila štúdium učiteľstva angličtiny a informatiky na UPJŠ v Košiciach. Po rôznych pracovných skúsenostiach od web dizajnu až po projektovú manažérku jej nakoniec učarovalo učiteľstvo. Aktuálne je učiteľkou na gymnáziu v Košiciach, kde sa venuje deťom rôzneho veku. Už počas magisterského štúdia sa zameriavala na vytváranie edukatívnej hry pre žiakov stredných škôl.

Zdieľať