Skip to content

Scratch hra pre začiatočníčky

Kurz pre najmladšie ajťáčky, na ktorom si naprogramujú zábavnú a pútavú hru 🙂

07.02.2023 - 21.02.2023

16:30 - 18:00

Online Event

✓  Kedy? 
Vždy v utorky: 07.02./ 14.02./ 21.02.2023; zakaždým v rovnakom čase od 16:30 do 18:00.

 

✓  Čo sa naučíte?
V sérii troch na seba nadväzujúcich online workshopov si ukážeme základné príkazy programovania v jazyku Scratch a spoločne vytvoríme atraktívnu hru, ktorú si môžeš zahrať so súrodencami, či kamarátmi Scratch Basic | Programming - Quizizz Ak ťa programovanie hry zaujme, môžeš v nej pokračovať doma a zapojiť sa do našej súťaže Scratch Match 2023.

 

✓  Čo je potrebné ovládať?

Základy práce s počítačom (práca s myšou a s klávesnicou, základy práce s webovým prehliadačom, vyhľadávanie na internete, kopírovanie súborov a pod.). Kurz je určený pre úplné začiatočníčky – predošlá skúsenosť s programovaním NIE JE  podmienkou. Asistencia rodičov je nevyhnutná najmä pri účastníčkach mladších ako 12 rokov.

 

✓ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Lenku Kohútovú: kohutova@ajtyvit.sk

Katarína Giertlová

Lektorka

Katka pôvodne študovala cestovný ruch a manažment dopravy v Londýne a neskôr v Prahe. Po skončení štúdia pracovala ako nákupca vo firmách Honeywell a Zentiva. Po presťahovaní sa na Slovensko si splnila svoj kariérny sen a uplatnila sa ako eventová manažérka pri organizovaní medzinárodných konferencií pre kanadské asociácie štátnych škôl a združenia jazykových škôl. Od roku 2019 obstaráva softvérové riešenia v spoločnosti Accenture. Ako lektorka by rada skĺbila vzdelávanie a IT.

Katarína Regeciová

Lektorka

 

Bezplatne

Vek

8 - 15 rokov

Náročnosť

Asistencia rodiča

Počet stretnutí

3

Zdieľať

Partneri podujatia

Tento projekt je realizovaný vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.