Vyhľadať
Close this search box.

Rodinný online ENTER workshop – Micro:bit Vianoce

Čo má spoločné micro:bit a Vianoce? Odpoveď sa dozviete na našom workshope 😉

✓  Kedy? 

Aj Ty v IT  podujatie „Rodinný online ENTER workshop – Micro:bit Vianoce“  sa uskutoční  v sobotu 16.decembra 2023, v čase 16:30 – 18:00 hod. , online cez Zoom. Registrácie uzatvárame po naplnení kapacity, resp. najneskôr 11. decembra 2023.

 

✓  Čo sa naučíte?
Na workshope si rozblikáme dúhové svetielka na Vianočnom stromčeku a cez mini reproduktor v podobe snehovej vločky si naprogramujeme vianočnú melódiu. Zároveň si vytvoríme jednoduchý obvod, ktorý zapojíme pomocou medenej vodivej pásky, LED diódky a batérie – vďaka nemu vznikne unikátna Vianočná pohľadnica, ktorú môžu dievčatá venovať svojim rodičom, starým rodičom, priateľom, alebo pani učiteľke.

 

✓  Čo je potrebné ovládať?

Základy práce s počítačom (práca s myšou a s klávesnicou, základy práce s webovým prehliadačom, vyhľadávanie na internete, kopírovanie súborov a pod.). Budete potrebovať počítač/notebook a stabilné internetové pripojenie (iba mobil alebo tablet na workshop nepostačujú). Predošlá skúsenosť s programovaním NIE JE podmienkou. Asistencia rodičov je nevyhnutná najmä pri účastníčkach mladších ako 12 rokov.

Materiál potrebný na workshop vám bezplatne zapožičiame z našej TECHLIB (technickej knižnice) a zašleme vám ho poštou.

 

✓ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Lenku Kohútovú: [email protected]

 

✓ Partneri podujatia

Samuel Zboja Lektoruje

Samo je študentom Právnickej fakulty UK a technológie sú jeho vášňou. V Aj Ty v IT začal svoju cestu ako technická podpora, z čoho sa veľmi rýchlo preklopil do role lektora. Dnes sa venuje workshopom pre žiakov základných a stredných škôl. Sám s programovaním začínal v ich veku a preto vie oceniť aké možnosti dnes majú a teší sa, že ich môže na ceste do IT sveta sprevádzať. Jeho srdcovou záležitosťou je kreatívne programovanie a micro:bity.

Zdieľať