Vyhľadať
Close this search box.

Power BI Academy 2

Čo sa naučíte?

Microsoft Power BI je nástroj, ktorý spája všetky dostupné firemné údaje potrebné pre rozhodovanie. Pomocou neho sa vytvárajú reporty a dashboardy zobrazujúce prepojené informácie. Na kurze sa oboznámite s postupom tvorby grafických reportov nad viacerými zdrojmi údajov a to od A po Z, t.j. príprava údajov, vytvorenie modelu, vytvorenie merítok, vizualizácia až po vypublikovanie reportu svojim kolegyniam a kolegom. Po skončení prakticky orientovaného kurzu sú účastníčky schopné samostatne vytvárať základné reporty.

Pre koho je kurz určený?

Kurz je vhodný pre ženy, ktoré už majú skúsenosť s tvorbou reportov v MS Excel a narážajú na jeho obmedzenia a ťažkopádnosť. Účastníčky musia mať počítač s Windowsom.

Obsah kurzu

 1. lekcia – predstavenie platformy Power BI a jej jednotlivých nástrojov. Ukážka vstupov a možných výstupov. Metodika tvorby reportu. Pripojenie sa na rôzne zdroje údajov a ich čistenie a transformácia. Ponuka zdrojov údajov,
 2. lekcia – vytvorenie dátového modelu, ktorý prepojí zdanlivo neprepojené údaje do logického celku. Odhalenia tajomstviev prepojení medzi údajmi. Práca s tabuľkami, dimenziami a hierarchiami,
 3. lekcia – výpočty nad modelom, tvorba merítok v jazyku DAX. Zmena kontextu výpočtu a plejáda funkcií jazyka DAX,
 4. lekcia – návrh a dizajn reportu. Slicery, filtre, vizuály. Orientácia v reporte. Zoznámenie sa s prezentačnou platformou Power BI v Office 365.

Súčasťou kurzu je aj možnosť certifikácie po vypracovaní záverečného projektu. Certifikácia je dobrovoľná. Ak sa rozhodnete pre certifikáciu, budete mať k dispozícii 2 skupinové konzultačné hodiny s lektorom.

Harmonogram:

pondelok 11.3.
štvrtok 14.3.
pondelok 18.3.
štvrtok 21.3.
1.konzultácia 4.4.
2.konzultácia 11.4.
odovzdanie projektu do 18.4.

Čo je potrebné mať na kurz?

 • počítač s Windowsom 10 alebo vyššie,
 • počítač s 8GB RAM ideálne 16GB,
 • nainštalovanú aplikáciu Microsoft Power BI desktop,
 • existujúci účet na úložisko Onedrive,
 • nainštalovaný Microsoft Excel,
 • stabilné internetové pripojenie,
 • čas na praktické cvičenia medzi lekciami,
 • odporúčame dva monitory, jeden na sledovanie kurzu a druhý na vlastnú prácu na svojom prvom reporte súbežne s výukou.

Platba

Platba za kurz prebieha pomocou platobnej brány na konci registračného formulára.

Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktuj na [email protected].

Ján Kubáň Lektoruje

Freelancer, datový analytik a človek, ktorý verí, že čísla, ktoré nám život ponúka, stoja za to spracovať a vyhodnotiť a použiť ich v prospech seba, firmy či rodiny.

Zdieľať