Vyhľadať
Close this search box.

Kurz PythonTurtle pre začiatočníčky

Získajte pomocou PythonTurtle základy jedného z najpoužívanejších programovacích jazykov Python!

✓  Kedy? 

Aj Ty v IT „Kurz PythonTurtle pre začiatočníčky“  je rozdelený do 3 na seba nadväzujúcich stretnutí online cez Zoom.

29.05.2024, v čase 16:00 – 17:30 hod. streda
05.06.2024, v čase 16:00 – 17:30 hod. streda
12.06.2024, v čase 16:00 – 17:30 hod. streda

 

✓  Čo sa naučíte?
V sérii troch na seba nadväzujúcich online workshopov sa naučíme úplné základy programovania v programovacom jazyku Python prostredníctvom PythonTurtle – výučbového prostredia vhodného pre začiatočníčky. Korytnačka je grafické pero (grafický robot), ktoré si okrem pozície na grafickej ploche pamätá aj smer natočenia. Na workshope sa pokúsime o prepojenie poznatkov dvoch predmetov Geometrie a Programovania. Pomocou príkazov knižnice Turtle budeme kresliť rôzne geometrické tvary, rastúce štvorce, vnorené trojuholníky, hviezdy, ale aj domčeky, snehuliaky či semafor Python Beginner: Week 3— Turtle Project | by thip bala | Medium

 

✓  Čo je potrebné ovládať?

Základy práce s počítačom (práca s myšou a s klávesnicou, základy práce s webovým prehliadačom, vyhľadávanie na internete, kopírovanie súborov a pod.). Budete potrebovať počítač/notebook a stabilné internetové pripojenie (iba mobil alebo tablet na workshop nepostačujú). Predošlá skúsenosť s programovaním NIE JE podmienkou. Asistencia rodičov je nevyhnutná najmä pri účastníčkach mladších ako 12 rokov.

 

✓ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Lenku Kohútovú: [email protected]

 

✓ Partner podujatia

AT&T Logo and symbol, meaning, history, PNG, brand

Lenka Vranovská Lektoruje

Lenka Vranovská je učiteľkou na gymnáziu v Košiciach. IT sa začala venovať počas štúdia hospodárskej informatiky na TUKE. Počas neho ale zároveň zistila, že túži čaro programovania posúvať ďalej a školstvo je smer, ktorým sa chce vydať. Venuje sa programovaniu v Pythone, Python Turtle, práci s ozobotmi aj micro:bitmi, Lego Mindstorms aj mnohému inému.

Zdieľať