Vyhľadať
Close this search box.

Kodu Game Lab – vytvor si vlastnú 3D hru s využitím teleportu

Prechádzaj bludiskom, zbieraj mince a srdiečka, vyhýbaj sa nepriateľom a nezabudni sa teleportovať :)

✓  Kedy? 
Vždy v pondelky 17.04.2023 a 24.04.2023; zakaždým v rovnakom čase od 16:00 do 17:30.

 

✓  Čo sa naučíte?
Počas dvoch na seba nadväzujúcich online workshopov budeme pracovať vo vizuálne zaujímavom programovacom jazyku z dielne Microsoft, vytvorenom špeciálne pre tvorbu hier. Počas jednotlivých stretnutí si vytvoríme 3D bludisko, naučíme sa teleportovať postavu, klonovať objekty a pracovať s premennými. Ukážeme si, ako upravovať prvky hry s ohľadom na jej hrateľnosť a získať tak plnohodnotnú 3D hru, ktorú môžeš ukázať svojim kamarátkam 🎮

 

✓  Čo je potrebné ovládať?

Základy práce s počítačom (práca s myšou a s klávesnicou, základy práce s webovým prehliadačom, vyhľadávanie na internete, kopírovanie súborov a pod.). Podmienkou pre prihlásenie je predošlá skúsenosť s programovaním v Kodu Game Lab. Asistencia rodičov je vítaná najmä pri účastníčkach mladších ako 12 rokov.

 

✓ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Lenku Kohútovú: [email protected]

Partneri:

Zuzana Sobeková Lektoruje

Zuzka je absolventkou UPJŠ v Košiciach, odbor matematika - informatika. Lektorovaniu sa intenzívne venuje už tretí rok. Zaujíma sa o nové trendy vo vyučovaní informatiky a rada pracuje so zvedavými deťmi. Usiluje sa deťom ukázať , že aj svet informatiky môže byť zábavný a hlavne kreatívny.

Zdieľať