Vyhľadať
Close this search box.

IT Security

Pandorina skrinka o informačnej bezpečnosti je otvorená, chceš do nej nahliadnuť spolu s nami?

Na tomto certifikovanom Aj Ty v IT Coding clube sa počas troch stretnutí naučíš:

  • o informačnej bezpečnosti,
  • o počítačovej kriminalite v praxi a
  • o ochrane svojho mobilného zariadenia.

Úvodná lekcia ťa vtiahne do tajov informačnej bezpečnosti, digitálnej identity, ochrany počítača a iné. Druhá lekcia ti otvorí brány sociálneho inžinierstva a tretia ti ukáže spôsob, ako ochrániť údaje v tvojom mobilnom zariadení.

 

✓  Pre koho je kurz určený?
Pre stredoškoláčky vo veku 15 – 19 rokov, program je vhodný pre úplné začiatočníčky.

 

✓  Čo budete potrebovať?
Počítač alebo notebook, stabilné internetové pripojenie, kávu a dobrú náladu

 

✓ Kedy?
Aj Ty v IT Coding Club – IT Security je rozdelený do 3 na seba nadväzujúcich stretnutí online cez Zoom:

13.03.2023, v čase 16:00 – 18:00 hod.,
20.03.2023, v čase 16:00 – 18:00 hod.,
27.03.2023, v čase 16:00 – 18:00 hod.

 

✓ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Lenku: [email protected]

Partneri:

Jaroslav Oster Lektoruje

Jaroslav je absolventom Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach pôsobí ako konzultant pre oblasť informačnej bezpečnosti v spoločnosti Info consult, s.r.o. Od roku 2000 pôsobí tiež ako súdny znalec v IT odvetviach. Aktívne sa podieľa na rade vzdelávacích a realizačných projektov zameraných na problematiku informačnej bezpečnosti v zdravotníckom sektore, samospráve i komerčnom sektore, vzdelávaní súdnych znalcov, ako aj občianskych aktivít zameraných na zvyšovanie bezpečnostného povedomia a prevencie počítačovej kriminality. Je zakladujúcim členom Asociácie kybernetickej bezpečnosti a aktuálnym predsedom OZ Preventista – združenie pre bezpečnosť a prevenciu.

Mgr. Marek Zeman Phd.CRISC Lektoruje

Marek má viac ako 20 rokov skúseností v oblasti IT bezpečnosti a venuje sa aj zavádzaniu nových technológií do bankového prostredia. Vo svojej práci sa zameriava na bezpečnosť systémov, behaviorálne metriky, analýzy, hodnotenia a korelácie veľkých, neštruktúrovaných dát, ako aj na bezpečnosť umelej inteligencie. Sústavne zvyšuje povedomie o informačnej bezpečnosti, a to najmä zavádzaním nových prístupov vo vzdelávaní. Je spoluautorom učebníc informačnej bezpečnosti pre základné a stredné školy a v Tatra banke zastáva pozíciu vedúceho oddelenia bezpečnosti informačných systémov.

Zdieľať