Vyhľadať
Close this search box.

Čo je data science?

Dáta sem, dáta tam. Kdekoľvek pracujete, určite sa stretnete s nejakými dátami. Totižto, mnoho firiem v posledných rokoch pochopilo, že v dátach sa môže skrývať veľa hodnotného. Dátová analýza, alebo teda data science, je odbor prostredníctvom ktorého vytvárame z dát hodnotné informácie. Táto prednáška predstaví odvetvie data science, stanoví základnú terminológiu a vysvetlí akými spôsobmi meníme dáta na hodnotné informácie.

Povieme si, napríklad, o kognitívnych skresleniach, s ktorými sa môžeme stretnúť v bežnom živote a aj o tom, ako nám práve v týchto situáciách môže dátová veda pomôcť. Taktiež si porozprávame o tom, ako firmy vytvárajú tímy, ktorých úlohou je dáta spracovávať. Bude toho naozaj veľa.  Ak vás dátová veda počas prednášky zaujme, máte možnosť sa porozprávať s inštruktorom o rôznych krátkodobých a dlhodobých kurzoch, ktoré sme si pre vás pripravili.

Róbert Barcík Lektoruje

Robo Barcík, skúsený praktik v oblasti generatívnej umelej inteligencie, ktorý svoje rozsiahle vedomosti a skúsenosti čerpá nielen z dlhoročnej práce s týmito modelmi, ale aj z tvorby obsahu a vzdelávacích kurzov. Je autorom publikácie „Zrkadlo Umelej Inteligencie“, ktorá poskytuje hlboký pohľad na možnosti a výzvy, ktoré tieto technológie prinášajú. Jeho prednášky, obohatené o praktické skúsenosti a inovatívne prístupy, rezonujú nielen v akademických kruhoch na univerzitách, ale aj v korporátnom prostredí medzinárodných spoločností.

Zdieľať