Vyhľadať
Close this search box.

Čo je data science?

Dáta sem, dáta tam. Kdekoľvek pracujete, určite sa stretnete s nejakými dátami. Totižto, mnoho firiem v posledných rokoch pochopilo, že v dátach sa môže skrývať veľa hodnotného. Dátová analýza, alebo teda data science, je odbor prostredníctvom ktorého vytvárame z dát hodnotné informácie. Táto prednáška predstaví odvetvie data science, stanoví základnú terminológiu a vysvetlí akými spôsobmi meníme dáta na hodnotné informácie.

Povieme si, napríklad, o kognitívnych skresleniach, s ktorými sa môžeme stretnúť v bežnom živote a aj o tom, ako nám práve v týchto situáciách môže dátová veda pomôcť. Taktiež si porozprávame o tom, ako firmy vytvárajú tímy, ktorých úlohou je dáta spracovávať. Bude toho naozaj veľa.  Ak vás dátová veda počas prednášky zaujme, máte možnosť sa porozprávať s inštruktorom o rôznych krátkodobých a dlhodobých kurzoch, ktoré sme si pre vás pripravili.

Róbert Barcík Lektoruje

Robo začal svoju lektorskú cestu už počas štúdia dátovej vedy na Dalarna University vo Švédsku. Vyučoval študentov tejto univerzity a zároveň začal vytvárať online edukatívny obsah, ktorý do dnešného dňa pomohol vyše 20 tisíc študentom z celého sveta. Jeho prednášky majú už viac než 10 miliónov zhliadnutí. Po štúdiu pokračoval v rakúskom bankovom sektore, kde pôsobil 5 rokov. Pracoval na rôznych projektoch pre banky v strednej Európe, kde využíval dátovú vedu. Vďaka jeho nadšeniu pre učenie založil jeden z najúspešnejších interných školiacich programov pre rakúske bankovníctvo. Počas viac-dňových kurzov vyškolil viac ako 300 nových dátových vedcov. Svoje skúsenosti momentálne využíva ako nezávislý školiteľ a jeden z autorov Autentických Dát, ktorá má za cieľ vzdelávať ľudí v oblasti dátovej vedy.

Zdieľať