Vyhľadať
Close this search box.

Muži o ženách

IT je svetom tímovej spolupráce. Aj keď nie je možné generalizovať, moja skúsenosť je taká, že ženy dokážu svojou prítomnosťou nejako čarovne podporiť to lepšie v nás. Akoby sa čestnosť, férovosť, empatia, vytrvalosť, dôslednosť, spoľahlivosť a schopnosť hľadať kompromisy dostali na vyššiu úroveň. Všetko veci, bez ktorých efektívna spolupráca môže len ťažko fungovať. Takisto si myslím, že ženy vedia pri riešení problémov, a to hlavne vďaka vyššej trpezlivosti a lepšiemu zmyslu pre detail, navrhnúť veľmi spoľahlivé a efektívne riešenia, či objaviť prekvapivo dobre ukryté chyby.

Skrátka, vyvážené, pestré, názorovo a emocionálne bohaté prostredie, je nápaditejšie a dosahuje lepšie výsledky. Takže dámy, slečny, dievčatá, tvoriť s Vami parádne veci je super! A hlavne je to veľká zábava!

Ak prácu v „ITčku“ zatiaľ len zvažujete, vedzte, že ponúka množstvo príležitostí na uplatnenie sa v rámci širokej škály rolí s veľmi rozdielnymi požiadavkami na odborné a osobnostné zručnosti. Odporúčam neváhať, vybrať si rolu, ktorá Vám najviac sedí, a ísť do toho.