Skip to content

Program pre školy

9:00 - 14:00 Školský program

Interaktívne objavovanie možností IT sveta pre dievčatá cez virtuálnu realitu či ukážky workshopov.

Vo svete TECH fantázie, žiačky a študentky škôl mohli stretnúť superhrdinky, vyriešiť úlohy, vyskúšať si technológie a veríme, že sa tiež nadchnúť pre svet IT. 

Dievčatá čakali štyri pätnásťminútové escape room s logickými úlohami a zadaniami z programovania, aby si odskúšali alebo sa naučili zvládnuť rôzne technológie. Na každom stanovišti ich sprevádzala superhrdinka, s ktorou sa mohli v prípade potreby poradiť. Prezradili sme, že prvou z nich bola Lady Bluetooth alias Ada Lovelace. Zoznámiť s ostatnými sa už však museli prísť osobne!

Informácie pre učiteľky a učiteľov

Školský program bol rozdelený do štyroch hodinových blokov:

– dva hodinové bloky s 15 min. pauzou

– dva hodinové bloky s 15 min. pauzou

Na program sa dalo zaregistrovať len na jeden blok za školu, registráciu vypĺňal pedagóg. Maximálny počet prihlásených dievčat bol 15, a to preto, že sme chceli do nášho hravého IT sveta vtiahnuť každú žiačku a študentku hneď od príchodu a vytvoriť pre ňu podmienky, aby sa mohla aktívne zapájať, interagovať s materiálom a pomôckami. 

Pedagógovia sa mohli zapojiť do riešenia úloh svojich zverenkýň spolu s nimi, alebo si mohli vychutnať si kávu v príjemnom rozhovore v kaviarni.

Zažite tú atmosféru s nami