arrow

Ženy – Technológie – Príležitosti


girl

10.03.2021

18:00

Online

Dospelé ženy


Aké sú najväčšie príležitosti pre technologické odvetvia, ak sú v nich prítomné ženy? A aké možnosti im toto odvetvie ponúka? Príďte si vypočuť a opýtať sa štyroch úspešných Sloveniek, ktorých cesta do IT nebola síce priamočiara, no dnes sa v ňom s úspechom realizujú.

V rámci nášho marcového programu osláv MDŽ – My Diverzitu Žijeme sme pre vás v spolupráci so spoločnosťou Amazon pripravili moderovanú diskusiu so štyrmi úspešnými Slovenkami, ktoré napriek tomu, že vzišli z rôznych prostredí a nachádzajú sa v rôznych životných situáciách, spája práca a realizácia v IT. Našimi hostkami budú:

Viktória Franc – absolventka manažmentu i finančníctva a našich Women Data Academy a Women Maching Learning Academy, ktorá v súčasnosti pôsobí ako Business Analyst Team Lead v spoločnosti Eset.

Mária Franková – CEO & Co-founder Hipstersaurus Rex Apps, ktorá založila a rozbehla vlastný startup popri tehotenstve a materskej dovolenke.

Michaela Kočiová – vyštudovaná politologička, je ktorá sa našla v UX dizajne a dotiahla to na Head of Design v spoločnosti Sygic.

Jana Krajčovičová  – pôvodne finančníčka, ktorá sa po materskej rozhodla zmeniť kariéru a skúsiť našu Women Tester Academy. Za šesť mesiacov sa stala Test Lead v spoločnosti Artin a dnes pôsobí ako Information Technology Analyst.

Pre koho je diskusia určená?
Pre všetky dievčatá a ženy, ktoré premýšľajú nad  kariérnou zmenou, alebo sú len zvedavé, čo im toto prostredie môže ponúknuť. Pre rodičov, ktorí rozmýšľajú nad budúcnosťou svojich dcér a spôsobe, ako ich môžu podporiť.

Čo sa dozviete?
– či existujú skratky do IT
– či môže žena kariérne rásť v mužskom kolektíve
– čo pomáha zdolávať prekážky alebo napredovať
– aké sú najväčšie príležitosti pre ženy v rámci technologických odvetví
– aké sú najväčšie príležitosti pre technologické odvetvia, ak sú v nich prítomné ženy
– alebo akú najlepšiu rady dostali.

Moderátorka
Veronika Pizano – projektová manažérka vzdelávacích programov Aj Ty v IT pre dospelé ženy

Kde?
V živom streame na facebookovej stránky Aj Ty v IT.


Partner:


Mediálni partneri: