arrow

Základy programovania v Javascripte s Processingom – pixely


girl

17.06.2020

17:00

Online

Dospelé ženy


Procesing je nástroj na kreatívne programovanie. Práve kreativita nám pomôže odbúrať strach z neznámeho a objavovať možnosti, ktoré nám ponúka.

Pomocou kreslenia kódom sa naučíte základné princípy programovania. V tomto workshope sa pomocou Processingu bližšie pozrieme na obrázky a pixely. Ukážeme si ako fungujú základné filtre na úpravu fotografií (jas, kontrast, zafarbenie) a na záver si napíšeme vlastný kód, ktorý z fotky vytvorí maľbu inšpirovanú známym dielom Slnečnice od Vincenta Van Gogha. Ukážku si môžte pozrieť tu.

Workshop je určený pre úplné začiatočníčky, ktoré by chceli pochopiť programovanie, ale majú strach a myslia si že to nezvládnu. Stačí mať chuť niečo si nakresliť.

Zaregistruj sa cez tento formulár

Kedy: streda 17.6.2020 od 17:00 do 20:00 hod.
Kde: online cez aplikáciu Zoom
Kapacita: 12 účastníčok
Cena: 10 eur
Čo je potrebné: počítač, stabilné internetové pripojenie, ľubovnolná fotografia na šírku (s rozlíšením aspoň 1200px na šírku)

Lektorka

Zuzana Liptáková

Zuzana je grafická dizajnérka na voľnej nohe. Venuje sa vytváraniu vizuálne identity pre rôzne firmy alebo podujatia, grafickej úprave kníh, alebo aj tvorbe webstránok. Vo svojom voľnom čase robí workshopy, kde sa prepája digitálny a fyzický svet vyrábaním točiacich sa, kresliacich, svietacich a iných objektov.

 

 

 

 

 

 

V prípade otázok kontaktujte projektovú manažérku Veroniku Pizano pizano@ajtyvit.sk.