arrow

Základy programovania v Javascripte s Processingom


girl

11.03.2021

17:00

Online

Dospelé ženy


Processing je nástroj na kreatívne programovanie. Práve kreativita nám pomôže odbúrať strach z neznámeho a objavovať možnosti, ktoré nám programovanie ponúka.

V tejto sérii troch workshopov sa pomocou Processingu naučíte základné princípy programovania. Využitím jednoduchých geometrických útvarov zistíte, ako fungujú premenné, podmienky, iterácie a vytvoríte si interaktívne vizuály. Na prvej lekcii budeme kresliť pomocou myši a necháme počítač rozhodovať za nás, pomocou funkce random. Ďalej si vytvoríme vlastnú digitálnu kvetinovú záhradu a pozrieme sa ako fungujú iterácie (opakovanie). Na záver budeme bližie analyzovať, ako fungujú základné filtre na úpravu fotografií (jas, kontrast, zafarbenie) a workshopy ukončíme programom, ktorí vytvorí z fotky maľbu inšpirovanú maliarskym štýlom Vincenta Van Gogha (cyklus for). Pracovať budete v Javascripte (p5.js) a výsledok si viete napríklad nahrať na vlastnú web stránku.

Cieľom kurzu je ukázať, že programovanie je predovšetkým spôsob rozmýšlania, ktorý sa dá naučiť. Jeho Základné princípy, ktoré si na workshope ukážeme platia univerzálne, v akomkoľvek jazyku/programe. Výhodou Processingu je že výsledok vidí človek okamžite.

Workshopy budú priebehať formou prednášok. Po každej leckii budú samostatné úlohy, na ktorých si účastníčka vyskúša princípy z danej lekcie. Ich riešenie nie je povinné, ale pomôže vám lepšie si ozrejmiť a zopakovať prebranú tému. Účastníčkam bude po každej časti poskytnutý záznam.

Zaregistruj sa cez tento formulár

Kedy: tri lekcie v štvrtky 11., 18. a 25. marca 2021 vždy od 17:00 do 19:00 hod.
Kde: online cez aplikáciu Zoom
Kapacita: 12 účastníčok
Cena: 25 eur
Čo je potrebné: počítač, stabilné internetové pripojenie, ľubovnolná fotografia na šírku (s rozlíšením aspoň 1200px na šírku)

Čo sa na workshope ešte naučíte:

  • dozviete sa niečo o zaujímavých ženách v histórii IT
  • ako si rozmeniť úlohu “na drobné”
  • ako sa hľadajú chyby v kóde

Lektorka

Zuzana Liptáková je grafická dizajnérka na voľnej nohe. Venuje sa vytváraniu vizuálne identity pre rôzne firmy alebo podujatia, grafickej úprave kníh, alebo aj tvorbe webstránok. Vo svojom voľnom čase robí workshopy, kde sa prepája digitálny a fyzický svet vyrábaním točiacich sa, kresliacich, svietacich a iných objektov.

 

 

 

 

 

 

V prípade otázok kontaktujte projektovú manažérku Veroniku Pizano pizano@ajtyvit.sk.