arrow

Zábavné programovanie


girl

22.05.2020

17:00

Online

Najmladšie


Kurz pre najmenšie ajťáčky a ajťákov, ktorý ich zábavnou formou prevedie základmi programovania.

☑ Pre koho?
Pre všetky zvedavé a tvorivé deti od 8 do 10 rokov a ich rodičovpracovať sa bude vo dvojiciach.
Asistencia rodičov je dôležitá kvôli interakcii a technickej podpore.
Predchádzajúca skúsenosť s programovaním u detí NIE JE potrebná. Základy práce s počítačom (práca s myšou a s klávesnicou, vyhľadávanie na internete, kopírovanie súborov a pod.) sú u detí vítané, u rodičov nevyhnutné.

 

☑ Čo sa bude diať?
V sérii štyroch na seba nadväzujúcich online workshopoch si predstavíme možnosti, ktoré ponúka stránka code.org a spoločne si vyskúšame aké môže byť programovanie jednoduché a zábavné.
S Angry Birds a Veveričkou z Doby ľadovej sa naučíme programovať a s Minecraftom sa zas pozrieme do budúcnosti. Všetko, čo sa naučíte, si medzi jednotlivými workshopmi doma precvičíte v tvorivých a zábavných online úlohách. Tie sú pripravované tak, aby ich deti zvládli samé.


☑ 
Kedy?
22. 5. / 26.5. / 29.5. / 2.6. vždy od 17:00 do 18:00 hod.


  Kde?
Online u Vás doma cez Zoom, stačí Vám jeden počítač/notebook s dobrým pripojením na internet. Bližšie informácie dostanete po prihlásení.


  Kde?
na workshop je potrebné sa vopred registrovať, počet účastníkov je limitovaný

REGISTRÁCIA 

 

Kto Vás bude učiť?

 

Katarína Jasencová
Katka verí, že neustály sebarozvoj je dôležitý. Sama sa rada vzdeláva  v rôznych oblastiach a ešte radšej odovzdáva nadobudnuté skúsenosti a vedomosti ďalej. Aj preto sa rozhodla venovať svoj čas najmladším dievčatám. Stretli sme sa s ňou, keď ešte pôsobila na Board of European Students of Technology  a odvtedy sa stala lektorkou našich kurzov pre najmenšie dievčatá. Najväčšiu radosť má keď počas workshopov a hodín vidí  úprimnú radosť na detských tvárach a keď funguje všetko tak, ako má.

 

 

☑ Kontakt
V prípade akýchkoľvek zvedavých otázok kontaktujte Zuzku na [email protected]