arrow

WordPress a tvorba pluginov


girl

21.05.2019

17:00

Dlhodobý kurz

Stredoškoláčky


Ďalšie dve stretnutia Aj Ty v IT Coding Clubu v Martine sa budú venovať WordPressu a tvorbe vlastných WordPress pluginov.

 
Čo je to WordPress?
 
WordPress je celosvetovo najrozšírenejší CMS (Content Management System) na svete. Už dávno nie je iba blogovací systém, ale stal sa celosvetovou platformou pre tvorbu webových stránok, i aplikácií. Vďaka workshopu sa naučíte nie len to, ako si systém nainštalovať a ako ho začať plnohodnotne používať, ale aj to, aké sú možnosti systém rozšíriť pomocou vlastných pluginov. Krok po kroku rozoberieme, ako pluginy fungujú, aké sú jeho základné časti a čo všetko vďaka pluginom vieme vytvoriť a ako vieme WordPress rozšíriť. Po absolvovaní workshopu bude už len na vašej fantázií, čo všetko budete chcieť zo systému WordPress dostať, a čo na ňom budete chcieť vybudovať.
 
✅ Čo ťa na Coding Clube naučíme?
Na 2 stretnutiach Aj Ty v IT Coding Clubu v Martine, prejdeme vytvorením webu, jeho základnou správou a tým čo CMS obsahuje až po vytvorenie vlastného pluginu na konci oboch workshopov.

 

✅Kedy a kde?

21.5.2019 – 17:00 – 19:00, Metro coworking, Mudroňova 24, Martin

28.5.2019 – 17:00 – 19:00, Metro coworking, Mudroňova 24, Martin

 

✅Kto Ťa bude učiť?

Jakub Bajzath z Unite, s.r.o. – Programovaniu sa venujem už cez 5 rokov. Moje začiatky sú spojené s WordPressom, na ktorom som v štúdiu v ktorom som pracoval postavil niekoľko stredných aj väčších projektov. Zásadou bolo písať dobré, udržateľné a kvalitné témy, či pluginy, s ktorými boli zákazníci spokojní. Postupne som prešiel od WordPress-u k vývoju webových aplikácií postavených na moderných frameworkoch (Angular, Laravel) v spoločnosti Unite, s ktorou spolupracujem doteraz.

 

✅Čo je potrebné si priniesť

Na Aj Ty v IT Coding Club je potrebné si priniesť vlastný notebook (inštalovať budeme priamo na workshope)

 

✅Pre koho je kurz určený?

Kurz je pre všetky zvedavé stredoškoláčky/osemročáčky – vo veku 15-19 rokov, ktoré láka magický svet IT.


Google pomáha stredoškoláčkam objavovať TECH svet.

Aj Ty v  IT Coding Cluby sa realizujú za podpory grantu od Google.org.

Aj Ty v IT Coding Club v Martine má každý mesiac jednu nosnú tému. Aj Ty v IT Coding Cluby sú určené výlučne pre stredoškoláčky/osemročáčky, slečny vo veku 15- 19 rokov. Za úspešné absolvovanie Aj Ty v IT Coding Clubu v Martine sa považuje účasť na všetkých workshopoch v danom mesiaci. Vzhľadom k tomu, že nosné témy Aj Ty v IT Coding Clubu v Martine sú každý mesiac iné, v prípade záujmu je možné absolvovať Aj Ty v IT Coding Club viac krát.

Kontakt

V prípade akýchkoľvek zvedavých otázok kontaktuj Bobu na dancova@ajtyvit.sk

Čo teraz?

Zaujala Ťa téma májového Aj Ty v IT Coding Clubu v Martine? Zaregistruj sa ešte dnes!