arrow

WOMEN TESTER ACADEMY JE TU OPÄŤ


girl

16.05.2018

17:00

Dlhodobý kurz

Dospelé ženy


Po veľkom minuloročnom úspechu Women tester academy spúšťame v marci 2018 novú, vylepšenú Women tester academy II v spolupráci s Accenture.

Ako sa nám minulý rok darilo?

Women Tester Academy II (WTA II) je určená pre ženy, ktoré majú záujem vstúpiť do sveta IT skratkou cez softvérový testing.

Akadémia bude prebiehať od 19.3.2018 do 16.5.2018, každý pondelok a stredu, od 17.00 do 20.00 hod v priestoroch spoločnosti Accenture na FEI STU, Ilkovičova 3, Bratislava.

Prihlášky vo forme životopisu a motivačného listu je potrebné zaslať na adresu info@ajtyvit.sk do 19. februára 2018.

Pre koho je nová Women tester academy II určená

Či ste už zamestnané a túžite po zmene, vysokoškoláčky s iným odborným zameraním alebo maminy s deťmi, ktoré uvažujú, kam po materskej, práve pre vás je WTA II ako stvorená. V období ôsmich týždňov absolvujete 48 hodín odborných prednášok a praktických cvičení zo sveta softvérového testingu, ktoré vám pomôžu otvoriť dvere do novej zaujímavej kariéry.

Ako bude prebiehať výučba:

Výučba je založená na teoretickej a praktickej časti. Našim cieľom je kvalitne vás pripraviť v oblasti testingu, umožniť vám na záver urobiť ISTQB certifikát základného stupeňa, ktorý preverí vaše znalosti a pomôcť vám ihneď po skončení Akadémie nájsť prácu ako junior tester.

Čo k výučbe potrebujem?

Vlastný notebook.

Poď do toho!

Kto sú školitelia?

Školiteľmi sú skúsení testeri, ktorí pracujú na týchto pozíciách a zároveň majú skúsenosti v oblasti vzdelávania.

Marek Majerník

Oblasti testovania sa venujem od svojich pracovných začiatkov. Momentálne pracujem na pozícii Test Architekta. Vyštudoval som Ekonomickú univerzitu (oblasť bankovníctva), ale v danej oblasti som nenašiel v roku 1998 žiadne uplatnenie a začal som sa venovať testovaniu. Často je moja práca aj môj koníček. Vo svojom voľnom čase sa ešte venujem rodine a čítaniu kníh.

Stanislava Vrbická

V posledných rokoch ma okrem defekt manažmentu, reportingu a zavádzania testovacích procesov zamestnávali hlavne naše dve malé deti a preto vo WTA budem pôsobiť ako školiteľ v zálohe. K testovaniu ma priviedla zvedavosť a chuť skúsiť niečo iné a kedže som sa do tejto práce zamilovala, z integračného testovania som pomerne rýchlo presadla na koordinačné a podporné činnosti. Mám rada pohyb a zmenu, stále vymýšlam a skúšam nové veci, všeličo prerábam a zlepšujem. No kde by mi bolo lepšie ako v testingu? 🙂

Matej Kukučka

K testingu som sa dostal náhodou, vyplynulo to zo situácie v práci, odvtedy už ubehlo viac ako 10 rokov a testing ma stále baví. Momentálne sa špecializujem na riadenie testovacích procesov a vývoj testerských tímov – prijímanie, školenie a rozvoj IT testerov. V Akadémii Vám porozprávam o životnom cykle SW a rôznych typoch testovania. Okrem testingu sa venujem najmä rodine a historickému šermu (v tomto poradí :D).

Martin Škarbala

Volám sa Martin, kamoši ma volajú Furby. Internety testujem už vyše 8 rokov. Už sa mi nechcelo klikať, tak som si testovanie uľahčil automatizáciou. Robím hlave s Javou a Selenium, databázami, prípadne testujem aj WebService. Popri tom sa vyznám v HTML, CSS, JavaScript, JQuery, PHP a sem tam tie weby aj vytváram. Ak nepracujem, tak sa motám po horách, fitku, záhrade, jazdím na bicykli a skladám Lego. Nerád varím a pozerám futbal.

Tomáš Pekarovič

V oblasti testingu sa pohybujem, s malými programátorskými prestávkami, už viac ako 13 rokov. Posledných 6 rokov sa aktívne venujem oblasti automatizovaného testovania a automatickej prípravy prostredí. Som veľký nadšenec pre DevOps a programovací jazyk Python. V rámci WTA sa so mnou stretnete pri témach venovaných technikám tvorby testov (techniky čiernej a bielej skrinky).

Čo budem na konci kurzu vedieť?

 • Poznať testovaciu terminológiu a životný cyklus vývoja softvéru (vrátane modelov vývoja softvéru)
 • Poznať role na projekte a ich pracovnú náplň.
 • Budem mať praktické znalosti o statickom a dynamickom testovaní.
 • Navrhovať a vykonávať testovacie prípady.
 • Reportovať a analyzovať chyby.
 • Poznať rôzne úrovne testov a ich aplikovanie v praxi.
 • Pripraviť testovacie dáta.
 • Základy test manažmentu.
 • Skúsenosti s nástrojom JIRA
 • Základy SQL

V čom je WTA II odlišná od iných vzdelávacích kurzov:

 • Kladieme silný dôraz na praktickú stránku kurzu.
 • Po skončení kurzu vám umožníme absolvovať ISTQB certifikát základný stupeň.
 • Radi vás po skončení kurzu prepojíme s potenciálnym zamestnávateľom.
 • Je určená iba pre ženy.
 • Žiadna otázka u nás nie je “hlúpa”.

Koľko to stojí

Cieľom Aj Ty v IT je dostať do IT čo najviac žien, a pomôcť im v kvalitnej príprave.

Cena WTA pre účastníčky je 160 euro. Z danej sumy bude na konci kurzu hradená certifikácia ISTQB základný level (138 euro), zvyšok predstavuje manipulačný poplatok.

V prípade nedokončenia kurzu vám daná suma nebude vrátená, ani ak sa nezúčastníte certifikácie.

Peniaze nám pošlete po absolvovaní prvého stretnutia, kedy si budete isté, že do toho s nami idete :).

Čo keď uprostred kurzu zistím, že to nie je pre mňa?

Výber žien bude vedený našou kariérnou poradkyňou, ktorá sa bude dopredu snažiť identifikovať, či daný kurz zvládnete alebo či sa hodíte na túto pozíciu. Ak by sa napriek tomu stalo, že z akýchkoľvek dôvodov kurz nedokončíte, budeme dúfať, že sme vás aspoň trocha vtiahli do IT sveta a naučili zopár vecí, ktoré sa vám v živote zídu.

Čo bude po skončení kurzu, pomôžete mi nájsť prácu?

Áno, je to naším cieľom. Spolupracujeme s viacerými spoločnosťami, ktoré neustále hľadajú testerov. Dáme vás do kontaktu s nimi a vytvoríme podmienky, aby zamestnať vás bolo pre ne skvelou príležitosťou.

Čo si o minuloročnej Women tester academy I myslia úspešné absolventky?

Ako sa môžem prihlásiť? Ako prebieha výberové konanie a kedy sa dozviem, že ste ma vybrali?

Prihlášky vo forme životopisu a motivačného listu je potrebné zaslať na adresu info@ajtyvit.sk do 19. februára 2018.

Všetky prihlásené ženy budeme kontaktovať, a tie, ktoré prejdú prvým kolom výberu, pozveme na pohovor.

Výber uchádzačiek bude realizovať naša kariérna poradkyňa, ktorej cieľom je vybrať ženy pripravené učiť sa nové veci a zmeniť v krátkej dobe svoje pôsobenie. Finálne rozhodnutie o zaradení do programu vám oznámime do 12. marca, 2018.

Mám možnosť prihlásiť sa i v inom termíne, ak by sa mi to tentokrát nepodarilo?

Áno, Akadémiu budeme realizovať viackrát v roku.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, píšte nám na info@ajtyvit.sk, radi ich zodpovieme.

Držíme vám palce!