quotes
“Online kurzov som absolvovala niekoľko, ale offline je to podľa mňa lepšie. Mám tak možnosť reagovať na prednášku a konzultovať otázky aj v interakcii s inými účastníčkami,” Eva, absolventka WTA.
arrow

Women Tester Academy IV


girl

06.02.2019

17:00

Dlhodobý kurz

Dospelé ženy


Po veľkom minuloročnom úspechu spúšťame na jar Women Tester Academy IV.

Women Tester Academy (WTA) je určená pre ženy, ktoré majú záujem vstúpiť do sveta IT skratkou cez softvérový testing. Cieľom kurzu je pripraviť účastníčky na softvérové testovanie aplikácii a väčších funkčných celkov. Absolventka kurzu získa skúsenosti, ktoré jej umožnia jednoduchšiu prípravu na certifikačnú skúšku ISTQB Certified Tester – Foundation Level (tá nie je súčasťou kurzu).

WTA IV bude prebiehať od 6.2.2019 do 8.4.2019, každý pondelok a stredu, od 17.00 do 20.00 hod. v priestoroch FIIT STU, Ilkovičova 2, Bratislava.

Pre koho je Women tester academy určená

Či ste už zamestnané a túžite po zmene, vysokoškoláčky s iným odborným zameraním alebo maminy s deťmi, ktoré uvažujú, kam po materskej, práve pre vás je WTA ako stvorená. V období ôsmich týždňov absolvujete 48 hodín odborných prednášok a praktických cvičení zo sveta softvérového testingu, ktoré vám pomôžu otvoriť dvere do novej zaujímavej kariéry.

Čo kurz zahŕňa?

 • 16 lekcií v trvaní 3 hodiny počas 8 týždňov (lekcie 2x týždenne), celkovo 48 hodín.
 • Súčasťou kurzu je certifikácia.
 • Súčasťou kurzu je aj skupinový osobnostný koučing, ktorý účastníčkam pomôže v tom, aby si ľahšie našli uplatnenie v rámci IT odvetvia alebo postúpili v rámci nového zamestnania v nadväznosti na absolvovanie kurzu.

Čo potrebuje účastníčka kurzu:

 • vlastný notebook,
 • dostatok času (na individuálnu prípravu na hodinu sú potrebné aspoň 2 hodny času).

Čo bude účastníčka na konci kurzu vedieť:

 • základy testovania,
 • exploratory testing,
 • Session Based Testing
 • základné architektúry systémov,
 • znalosti techník tvorby testov (white/black box na urovni ISTQB Foundation Level)
 • základy HTML/CSS/Javascript,
 • pokročilejšie ovládania systémov (Windows cmd/Linux bash/Mac OS – v závislosti od system, ktorý účastníčka používa)
 • nástroje na testovanie, manažmen testovania a reporting (jira),
 • SQL – schopnosť písať jednoduchšie selecty a insert.

Poplatok za vašu vstupenku do sveta softvérového testingu je vo výške 399,- euro.

Je možné zaplatiť naraz alebo na dve splátky (prvá do začiatka kurzu, druhá do polky kurzu). Je možné platiť aj na faktúru.

Poďte do toho!

Registrácie sú otvorené do 13.1.2019. 

Registrujte sa pomocou tohto formulára.

———————————————————

Kto sú školitelia?

Školiteľmi sú skúsení testeri, ktorí pracujú na týchto pozíciách a zároveň majú skúsenosti v oblasti vzdelávania.

Tomáš Pekarovič

V oblasti testingu sa pohybujem, s malými programátorskými prestávkami, už viac ako 13 rokov. Posledných 6 rokov sa aktívne venujem oblasti automatizovaného testovania a automatickej prípravy prostredí. Som veľký nadšenec pre DevOps a programovací jazyk Python. V rámci WTA sa so mnou stretnete pri témach venovaných technikám tvorby testov (techniky čiernej a bielej skrinky).

Martin Škarbala

Volám sa Martin, kamoši ma volajú Furby. Internety testujem už vyše 8 rokov. Už sa mi nechcelo klikať, tak som si testovanie uľahčil automatizáciou. Robím hlave s Javou a Selenium, databázami, prípadne testujem aj WebService. Popri tom sa vyznám v HTML, CSS, JavaScript, JQuery, PHP a sem tam tie weby aj vytváram. Ak nepracujem, tak sa motám po horách, fitku, záhrade, jazdím na bicykli a skladám Lego. Nerád varím a pozerám futbal.

———————————————————

Čo si o predchádzajúcich Women tester academy myslia jej úspešné absolventky?

“Women tester academy je skvelá možnosť, ako sa dostať do sveta IT,” Lujza, absolventka WTA.

“Vďaka Women tester academy sa moja túžba pracovať v IT sektore stáva skutočnosťou,” Zuzana, absolventka WTA.

“Vďaka osobnej účasti na kurze som sa mohla viac sústrediť, keďže som bola mimo rodiny a detí a venovala som tak plnú pozornosť učivu,” Martina, absolventka WTA.

“Na WTA sa mi páčilo, že sa všetci lektori snažili dôkladne vysvetliť všetko, čomu sme nerozumeli. Nikdy nie je neskoro začať znovu. Aj keď v inej sfére. Aj keď si to na začiatku bude vyžadovať veľa úsilia,” Martina, absolventka WTA.

———————————————————

Ako sa môžem prihlásiť? Ako prebieha výberové konanie a kedy sa dozviem, že ste ma vybrali?

Registrácie sú otvorené do 13.1.2019

Registrujte sa pomocou tohto formulára.

Výber uchádzačiek bude realizovať naša kariérna poradkyňa. Po uzatvorení registrácie sa urobí predvýber a vybraté záujemkyne absolvujú v dňoch 14.-17.1.2019 telefonický pohovor. Finálne rozhodnutie o zaradení do programu vám oznámime do 19.1.2019.

Mám možnosť prihlásiť sa i v inom termíne, ak by sa mi to tentokrát nepodarilo?

Áno, Akadémiu budeme realizovať viackrát v roku. V apríli 2019 zároveň otvárame kurzy Python a Automated testing, takže po absolvovaní Woman Tester Academy máte príležitosť ďalšieho vzdelávania, ktoré vás môže posunúť ešte ďalej do sveta IT. Kurz Python bude viesť lektor Tomáš Pekarovič a kurz Automated Testing Martin Škarbala.

Prehľad plánovaných aktivít na prvý pol rok 2019 nájdete TU.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, píšte nám na info@ajtyvit.sk, radi ich zodpovieme.

Držíme vám palce!

—————————————————————–

Bez partnerov by to nešlo.

Tešíme sa, že v budovaní technologicky rovnej spoločnosti nie sme sami.

Navyše, je pre nás prioritou, aby akadémie, ktoré ponúkame ženám, neostali iba na teoretickej úrovni. Naše úspešné absolventky prepájame s potenciálymi zamestnávateľmi, ktoré tak majú príležitosť nadobudnuté skúsenosti overiť priamo v praxi.

Srdečne ďakujeme nášmu hlavnému partnerovi Women Tester Academy – Accenture, za podporu. Vďaka tiež patrí Tatra Banke a ARTIN.

Alena Kanabová, Technology Delivery Lead Senior Manager, Accenture

“Oceňujeme odhodlanie a motiváciu učiť sa nové veci u všetkých prvých deviatich absolventiek WTA, ktoré k nám nastúpili. Všetky sa medzičasom už stali platnými členkami projektových tímov a úspešne pôsobia na projektoch nášho technologického centra v Bratislave aj v zahraničí. Aj naďalej zostávame partnerom WTA – veríme, že projekty ako tento pomáhajú napĺňať víziu Accenture, ktorou je zlepšovanie sveta okolo nás. A v tomto prípade je to o to lepšie, že môžeme hovoriť aj o pozitívnej zmene v živote konkrétnych žien, ktoré našli uplatnenie a získali zaujímavú prácu v IT odvetví”.

Juraj Spal, Tatra Banka

“Vďaka Women Tester Academy sme získali skvelú kandidátku, ktorú by sme hľadali dlho a veľa práce za nás spravilo Aj Ty v IT.”

Marek Fukas, ARTIN

“Ženám na technických pozíciách dávame v našej firme rovnakú šancu ako mužom, a preto sa nám páči myšlienka Slovenska ako technologicky rovnej spoločnosti, ktorú presadzuje Aj Ty v IT. Práve z toho dôvodu sme sa rozhodli stať sa partnerom WTA a podporiť ženy, ktoré majú záujem vstúpiť do IT sveta. Úprimne nás teší, že od septembra 2018 je posilou nášho testerského tímu práve jedna z úspešných absolventiek WTA.”

———————————————————

Chcete sa o našej Women tester academy dozvedieť viac?

Príbeh našej absovlentky Veroniky, ktorá sa vďaka kurzu dostala do sveta IT, si môžete prečítať TU.

Registrujte sa pomocou tohto formulára.