quotes
“Vďaka Women tester academy sa moja túžba pracovať v IT sektore stáva skutočnosťou,” Zuzana, absolventka WTA.
arrow

Women Tester Academy 9


girl

22.02.2021

17:00

Dlhodobý kurz

Dospelé ženy


Deviaty ročník obľúbenej Women Tester Academy je tu a je online!

Women Tester Academy (WTA) je určená pre ženy, ktoré majú záujem vstúpiť do sveta IT cez softvérový testing. Cieľom kurzu je pripraviť účastníčky na softvérové testovanie aplikácií a väčších funkčných celkov. Súčasťou kurzu je záverečný test, na základe ktorého získa úspešná účastníčka certifikát Aj Ty v IT.

 

Registrujte sa cez tento formulár

 

Kedy: od 22. februára 2021 každý pondelok a stredu od 17:00 do 20:00 hod., celkovo 17 stretnutí
Kde: online cez Zoom
Kapacita: 20 účastníčok
Cena: 399 eur (platbu je možné rozdeliť na dve splátky)
Termín na registrácie: do 12. februára 2021. Následne prebehne výber účastníčok, zaregistrovaným najneskôr 15. februára 2021 oznámime, či boli vybraté na kurz alebo nie.

Ak sa chcete dozvedieť o akadémii viac, prihláste sa na naše predstavovacie podujatie Ako začať v IT alebo čo sú Women Data Academy a Women Tester Academy.

Výber účastníčok: Keďže sa nám na Aj Ty v IT akadémie zvykne hlásiť dva až trikrát viac uchádzačiek, ako je kapacita kurzu, lektor a projektová manažérka  z prihlásených uchádzačiek vyberajú tie, ktoré sa kurzu zúčastnia.  Rozhodujúcim kritériom pri výbere je motivácia, pre ktorú sa chce uchádzačka zúčastniť akadémie a to, ako plánuje zúžitkovať nadobudnuté znalosti. Odporúčame preto venovať zvýšenú pozornosť pri vyplňovaní registrácie práve týmto častiam. Všetkým vybratým účastníčkam sa ozveme najneskôr 15. februára 2021.

Čo kurz zahŕňa?

 • 16 lekcií v trvaní 3 hodiny počas 8 týždňov (lekcie 2x týždenne), celkovo 48 hodín.
 • Súčasťou kurzu je certifikácia ako 17. lekcia a následná diskusia s lektormi.
 • Súčasťou kurzu je aj kariérny workshop, ktorý účastníčkam pomôže v tom, aby si ľahšie našli uplatnenie v rámci IT odvetvia alebo postúpili v rámci nového zamestnania v nadväznosti na absolvovanie kurzu (termín bude počas kurzu upresnený).
 • Súčasťou kurzu je aj skupinové poradenstvo k životopisom a pohovorom (termín bude počas kurzu upresnený).

Čo potrebuje účastníčka kurzu:

 • vlastný notebook a ideálne aj externý monitor,
 • efektívnu znalosť angličtiny (min. pasívne na urovní čitania textu),
 • stabilné internetové pripojenie,
 • dostatok času (na individuálnu prípravu na lekciu sú potrebné aspoň 2 hodiny času, ideálne aj viac).

Čo bude účastníčka na konci kurzu vedieť:

 • základy testovania
 • exploratory testing
 • Session Based Testing
 • znalosti techník tvorby testov (white/ black box na urovni ISTQB Foundation Level)
 • nástroje na testovanie, manažment testovania a reporting (jira)
 • SQL – schopnosť písať jednoduchšie selecty a insert
 • základy API testovania

 

Lektori:

Matej Kukučka sa k testingu dostal náhodou, vyplynulo to zo situácie v práci a odvtedy už ubehlo takmer 15 rokov a testing ho stále baví. Prešiel si viacerými pozíciami, ale najviac ho láka práca s ľuďmi, či už s koncovými zákazníkmi ako UAT koordinátor, alebo s kolegami, ako test lead. V súčasnosti pôsobí ako vedúci oddelenia SW testingu v spoločnosti SANAE a kompetenčný líder za testing v rámci slovenskej pobočky Artin.
LinkedIn profil

Tomáš Pekarovič sa v oblasti testingu sa pohybuje s malými programátorskými prestávkami už viac ako 14 rokov. Posledných 7 rokov sa aktívne venuje oblasti automatizovaného testovania a automatickej prípravy prostredí. Je veľký nadšenec pre DevOps a programovací jazyk Python. V rámci WTA sa s ním stretnete pri témach venovaných technikám tvorby testov (techniky čiernej a bielej skrinky).
LinkedIn profil

Filip Rechtoris má viac než 6 rokov skúseností z rôznych softvérových projektov zamerených na výkonnostnú efektivitu. Je držiteľom ISTQB Foundation Level a ISTQB Technical Test Analyst certifikácií, zároveň je spoluautorom slovenského prekladu učebných osnov ISTQB Certified Tester Foundation Level v2018. Pôsobí v poločnostiach SolarWinds a yes4Q. Filip rád cestuje, miluje lego a rum. LinkedIn profil

 

Martin Škarbala je na internete známy pod prezývkou furbo. V rámci testingu za 11 rokov prešiel od pozície manuálneho testera cez programovanie automatických testov až po QA leada. Momentálne pôsobím v Kiwi.com, kde vedie QA oddelenie a pomáha QA engineerom napredovať v oblasti automatizácie. Testingu sa venuje aj ako lektor v rámci projektov Women tester academy, QA academy a ak má čas, točí online videá a kurzy o automatizácii. LinkedIn profil

V prípade otázok kontaktujte projektovú manažérku Veroniku Pizano: pizano@ajtyvit.sk.

Tento kurz je organizovaný vďaka podpore spoločností Accenture a Avast.