quotes
"Nikdy som nebola dobrá v matematike (učitelia ma asi nudili, niekorí doslova odradili). Takže som pred akadémiou mala veľký rešpekt a brala som to ako výzvu. Mám veľkú radosť, že som to zvládla a som o krok bližšie k tomu, odolávať stereotypom a nehádzať si zbytočne polená pod nohy :) Ďakujem!" Absolventka WDA II
arrow

Women Data Academy po prvý krát v Košiciach!


girl

04.03.2019

17:00

Dlhodobý kurz

Dospelé ženy


Mnohé z nás strávili roky štúdiom, ktoré nás veľmi nebavilo a neumožnilo nám nájsť si dobrú prácu. Možno preto, že sme ešte nevedeli, čo chceme. Možno preto, že sme ani netušili, čo by sme mohli chcieť.

Women Data Academy (WDA) vás v priebehu dvoch mesiacov pripraví na pozíciu Dátovej analytičky.

Objavte v sebe schopnosti, o ktorých ste ani nevedeli, že ich máte a začnite na nich zarábať vo vzrušujúcom svete IT. Data Analytičku chce totiž každý! Firmy na túto pozíciu obsadzujú čoraz viac ľudí.

Women Data Academy je určená pre ženy, ktoré majú pozitívny vzťah k matematike, technológiám a ktoré majú záujem o profesiu v oblasti dátovej analytiky. Dátová analytika má široké využitie a cieľom kurzu je uviesť účastníčky do tejto problematiky. Absolventka kurzu získa široký prehľad aj s hĺbkovým prieniekom do rôznych oblastí súčasnej dátovej analytiky a jej nástrojov. Súčasťou kurzu je vlastná certifikácia.

Kedy: WDA bude prebiehať od 4.3.2019 do 29.4.2019 v čase od 17.00 do 20.00 hod. každý pondelok a štvrtok v priestoroch Katedry kybernetiky a umelej inteligencie FEI TUKE, Vysokoškolská 4, Košice

Čo kurz zahŕňa?

 • 16 lekcií v trvaní 3 hodiny počas 8 týždňov (lekcie 2x týždenne), celkovo 48 hodín.
 • Súčasťou kurzu je certifikácia v spolupráci s firmou KNOYD.

Online podpora je zabezpečná cez Slack, kde vám naši lektori pomôžu a poradia pri všetkých otázkach či domácich úlohách.

Čo potrebuje účastníčka kurzu:

 • vlastný notebook,
 • základnú znalosť angličtiny,
 • základnú znalosť práce s MS Office,
 • dostatok času (na individuálnu prípravu na hodinu sú potrebné aspoň 4 hodiny času).

Čo bude účastníčka na konci kurzu vedieť:

 • prehľad o jednotlivých krokoch procesu analýzy dát,
 • základná analýza dát v prostredí MS Excel,
 • základy programovacieho jazyka Python,
 • predspracovanie dát v jazyku Python,
 • riešenie klasifikačných a regresných úloh
 • analýza dát pomocou zhlukovania a detekcie anomálií
 • vytváranie kontingenčných tabuliek a asociačných pravidiel

Poplatok za vašu vstupenku do sveta dát je vo výške 349,- euro.

Je možné zaplatiť naraz alebo na dve splátky (prvá do začiatka kurzu, druhá do polky kurzu). Je možné platiť aj na faktúru.

Poďte do toho!

Registrácie sú otvorené do 10.2.2019. 

Registrujte sa pomocou tohto formulára.

———————————————————

Zoznámte sa s našimi lektormi WDA Košice:

Peter Bednár 

Od roku 2000 pracuje na Európskych výskumných projektoch zameraných na aplikovanie metód umelej inteligencie do praxe. Navrhoval prediktívne modely pre predpoveď spotreby vody, počasia, ekonomických ukazovateľov, sentimentu na sociálnom webe, kvality anód pri elektrolýze hliníka, atď. Dlhodobo sa venuje metódam učenia a spracovaniu prirodzeného jazyka. Na Katedre Kybernetiky a Umelej inteligencie TU Košice vyučuje metódy analýzy dát a technológie spracovania veľkých dát.

Martin Sarnovský

Od roku 2010 pracuje ako odborný asistent na Katedre kybernetiky a umelej inteligencie na TU v Košiciach. Na katedre vyučuje predmety venujúce sa analýze a spracovaniu veľkých dát, analýze a návrhu IS a metodikám IT riadenia. Má skúsenosti z práce na viacerých domácich aj európskych výskumných projektov. Vo svojej odbornej činnosti sa venuje najmä technológiám pre spracovanie a analýzu veľkých dát a dátovej analytike aplikovanej v doméne manažmentu IT služieb.

———————————————————

Bez partnerov by to nešlo.

Tešíme sa, že v budovaní technologicky rovnej spoločnosti nie sme sami.

Navyše, je pre nás prioritou, aby akadémie, ktoré ponúkame ženám, neostali iba na teoretickej úrovni. Naše úspešné absolventky prepájame s potenciálymi zamestnávateľmi, ktoré tak majú príležitosť nadobudnuté skúsenosti overiť priamo v praxi.

Srdečne ďakujeme našim partnerom Women Data Academy – Zurich Insurance, Knoyd a ESET za podporu.

Juraj Kapasny, CEO a Senior Data Scientist at Knoyd

“Veľmi sa teším z takejto iniciatívy vytrénovať schopných ľudí na prácu s dátami. V minulosti sa nám už osvedčilo urobiť hiring na juniorskú pozíciu (namiesto drahšieho seniora), a nájsť tak človeka, čo má drive, chce sa učiť a vyškoliť ho podľa našich predstáv a potrieb.”

———————————————————

To najdôležitejšie – REGISTRÁCIA

Registrácie sú otvorené do 10.2.2019. 

Registrujte sa pomocou tohto formulára.

 

Výber uchádzačiek bude realizovať naša kolegyňa Veronika Pizano. Po uzatvorení registrácie sa urobí predvýber. Finálne rozhodnutie o zaradení do programu vám oznámime do 17.2.2019.

Tak na čo čakáte?

———————————————————

Chcete sa o našej Women Data Academy dozvedieť viac?

Správu o úspešnom ukončení prvej Women Data Academy v Bratislave si môžete prečítať tu.