arrow

Vytvor si svoj vlastný web


girl

06.06.2019

17:00

Dlhodobý kurz

Stredoškoláčky


V závere školského roka si s nami vytvoríte vlastný responzívny web!

Počas štyroch stretnutí Aj Ty v IT  Coding Clubu v Bratislave sa naučíte používať populárne webové technológie a nástroje (HTML, CSS, Bootstrap, Dev Tools), pomocou ktorých budete schopné vytvoriť vlastný responzívny web.

 

Vstúpte s nami  do iného sveta a zažite IT trochu inak!

 

Čo sa bude diať?

Predstavíme a vyskúšame si základné prvky HTML, ktoré nájdeme na každej webovej stránke. Pohráme sa s jednoduchým štýlovaním prostredníctvom CSS a následne si ukážeme spôsob, ako sa dajú niektoré veci zjednodušiť s Bootstrapom. Skúsime si zachytávanie jednoduchých akcií pomocou Javascriptu a nakoniec si vytvoríme jednoduchú webovú stránku, v ktorej využijeme všetko, čo sa dovtedy naučíme.

 

Kedy a kde?

Workshop sa uskutoční v štyroch termínoch:

06.06.2019 od 17:00- 19:00 na Fakulte elektrotechniky a informatiky, Ilkovičova 3, blok D, 2. poschodie

13.06.2019 od 17:00- 19:00 na Fakulte elektrotechniky a informatiky, Ilkovičova 3, blok D, 2. poschodie

20.06.2019 od 17:00- 19:00 na Fakulte elektrotechniky a informatiky, Ilkovičova 3, blok D, 2. poschodie

27.06.2019 od 17:00- 19:00 na Fakulte elektrotechniky a informatiky, Ilkovičova 3, blok D, 2. poschodie

 

Kto vás bude učiť?

Martina vyštudovala študijný program Aplikovaná informatika na Fakulte Elektrotechniky a Informatiky STU v Bratislave. Počas štúdia začala pracovať ako softvérová vývojárka v spoločnosti AT&T, kde sa venuje hlavne front-end vývoju webových aplikácií pre vnútrofiremných zákazníkov. Venuje sa najmä technológiám HTML, CSS, Javascript, React, Python, SQL.
Patrik vyštudoval študijný program Aplikovaná informatika na Fakulte Elektrotechniky a Informatiky STU v Bratislave. Počas štúdia začal pracovať vo firme vyvíjajúcej aplikácie pre mobilné zariadenia, kde sa venoval vývoju front-endu. Aktuálne pôsobí v spoločnosti Siemens a podieľa sa na vývoji systému pre hardvér nasadzovaný v inteligentných budovách. Venuje sa najmä jazyku C++.

Čo potrebujete?

Na Coding Club je potrebné si priniesť vlastný notebook a nainštalovať si open-source editor ATOM. Pre vás, ktoré notebookom nedisponujete určite nejaký pripravíme, len mi napíšte info do mailu 🙂

 

Pre koho je kurz určený?

Kurz je pre všetky zvedavé stredoškoláčky/osemročáčky – vo veku 15-19 rokov, ktoré láka magický svet IT.

 


Google pomáha stredoškoláčkam objavovať TECH svet.

Aj Ty v  IT Coding Cluby sa realizujú za podpory grantu od Google.org.

Aj Ty v IT Coding Club v Bratislave má každý mesiac jednu nosnú tému, okolo ktorej sa realizuje jeden až päť workshopov v danom mesiaci. Sú určené výlučne pre stredoškoláčky, slečny vo veku 15-19 rokov. Za úspešné absolvovanie Aj Ty v IT Coding Clubu v Bratislave sa považuje účasť na všetkých workshopoch v danom mesiaci. Vzhľadom k tomu, že nosné témy Aj Ty v IT Coding Clubu v Bratislave sú každý mesiac iné, v prípade záujmu je možné absolvovať Aj Ty v IT Coding Club viac krát.

Kontakt

V prípade akýchkoľvek zvedavých otázok kontaktujte Bobu na dancova@ajtyvit.sk

Čo teraz?

Zaujala vás téma Aj Ty v IT Coding Clubu v Bratislave? Zaregistrujte sa už teraz!