arrow

Webinár – Ako si vytvoriť vlastého chatbota bez programovania


girl

30.04.2020

17:00

Online

Učiteľov


Pridajte sa do komunity učiteľov, ktorých nástup umelej inteligencie do škôl neprekvapí!

Umelá inteligencia v 21. storočí by mala predstavovať integrálnu súčasť výučby modernej informatiky na ZŠ a SŠ – tento celospoločenský trend bude zásadným spôsobom ovplyvňovať mladú generáciu v období ich vstupu na trh práce.

Práve škola by žiakov mala na tento fenomém pripraviť, no ukazuje sa, že samotní učitelia nemajú dostatok odborných znalostí, ani metodických pomôcok, ako sa s tým popasovať.

Aj Ty v IT pre vás preto pripravilo ONLINE webinár s odborníkmi z oblasti robotiky a umelej inteligencie, na ktorom si vytvoríte vlastného chatbota.

REGISTRÁCIA

☑ Pre koho?

  • pre nadšených a zvedavých učiteľov a učiteľky základných alebo stredných škôl na Slovensku
  • vyučujúcich predmet informatika, alebo iný vhodný predmet, do ktorého by téma robotiky a umelej inteligencie mohla vhodne zapadnúť
  • vedúcich záujmových krúžkov so zameraním na IT, robotiku alebo inú podobnú oblasť

☑ Kedy:
30.4.2020, od 17:00 – 18:30 hod.

☑ Kde:
Školenie bude prebiehať ONLINE (registrovaným účastníkom pošleme bližšie informácie mailom).

☑ Čo sa dozviete?

  • Aké sú online nástroje na tvorbu chatbotov
  • Dizajn a vytvorenie vlastného chatbota
  • Zabudovanie chatbota do webstránky
  • Testovanie a zber dát

☑ Lektorka

Zuzana Tkáčová – študovala umelú inteligenciu na Fakulte elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach. Popri tom robila pedagogické štúdium a stala sa učiteľkou odborných elektrotechnických a informatických predmetov na strednej škole. Potom prišiel pilotný projekt EÚ s názvom Nano You (Nanotechnologic foru Youth), kde ako učiteľka overovala vzdelávacie materiály pre nanotechnológie. Po skončení projektu absolvovala špecializačné štúdium nanoedukácie (t.j. vyučovanie nanovedy a nanotechnológií) pre učiteľov v USA a postgraduálne interdisciplinárne štúdium nanobiotechnológií v Nemecku. Momentálne pôsobí na Gymnáziu sv. Edity Steinovej v Košiciach ako učiteľka informatiky a na Ústave informatiky Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach ako expert pre didaktické inovácie pre predmet informatika v Národnom projekte „IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie“, kde vytvára metodické materiály na vyučovanie pre učiteľov informatiky na základných a stredných školách. V roku 2018 získala ocenenie Učiteľka Slovenska.


☑ Kontakt:

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať: dancova@ajtyvit.sk

☑ Partneri:

„Tento projekt sa uskutoční v rámci programu e-Školy pre budúcnosť Nadácia Orange“