arrow

Web Automation Workshop


girl

20.04.2020

17:00

Krátkodobý kurz

Dospelé ženy


O softvérových testerov a testerky, ktorí vedia programovať, je veľký záujem, preto automatizované testovanie v súčastnosti naberá na popularite. Na workshope sa naučíte základy písania automatizovaných testov na moderné webové aplikácie.

Na workshope, ktorý prebehne počas troch dní, si od základov vytvoríte nový projekt na automatizované testovanie. Naučíte sa orientovať v HTML štruktúre web stránky a lokalizovať na nej jednotlivé elementy. Budete programovať v Java. Ak neovládate základy programovania, tak práve na tomto workshope sa ich môžete naučiť. Oboznámite sa so základmi tohto programovacieho jazyka, ako trieda, objekt, premenná, podmienka, cyklus a podobne. Napíšete automatizované testy aj na stránku www.kiwi.com. Plus veľa ďalších informácií a skúseností z praxe.

Kedy: 20.4., 22.4. a 27.4. vždy od 17:00 do 20:00 hod.
Kde: Online cez Zoom
Kapacita: 15 účastníčiek
Cena: 55 eur

Zaregistrujte sa cez formulár

Pre koho je workshop určený?
Workshop je určený pre účastníčky so skúsenosťami s testovaním alebo tvorbou webu, prednostne pre absolventky Women Tester Academy.

Čo budete na absolvovanie workshopu potrebovať?
Počítač (Windows, Mac), nástroj na programovanie – IntelliJ IDEA (zadarmo), stabilné internetové pripojenie.

Lektor

Martin Škarbala

Martin Škarbala je vo svete testingu známy ako Furby. Internety testujem už takmer 10 rokov. Nechcelo sa mu už klikať, tak si testovanie uľahčil automatizáciou. Robí hlave s Javou a Selenium, databázami, prípadne testuje aj WebService. Popri tom sa vyzná v HTML, CSS, JavaScript, JQuery, PHP a sem tam tie weby aj vytvára. Ak nepracuje, tak sa motám po horách, fitku, záhrade, jazdí na bicykli a skladá Lego. Nerád varí a pozerá futbal. Rozdiel medzi manuálnym a automatizovaným testovaním Martin vtipne a trefne popísal v tomto článku.