arrow

Vytvor si vlastnú Javascript hru


girl

05.06.2020

17:00

Online

Stredoškoláčky


Na júnovom ONLINE Aj Ty v IT Coding Clube  sa ponoríme do herného sveta a vytvoríme si interaktívnu hru priamo v internetovom prehliadači! Hra bude pomerne jednoduchá. V Javascripte si naprogramujeme ťahovú “bojovku” medzi postavičkami, ktoré si sama vymyslíš. Budeš mať k dispozícii dva typy útokov a v každom kole súboja bude útočiť jedna strana.  Postava, ktorej životy klesnú na nulu, prehráva. Podľa potreby sa naučíš, ako si zjednodušiť alebo skomplikovať.

 

☑  Čo sa naučíte?

  • vytvoríte si “prázdnu” HTML stránku kam umiestneníme hru
  • stránku si naštýlujete v CSS
  • v Javascripte vytvoríte hru, ktorú viete rôzne prispôsobovať

 

☑  Pre koho?
Pre stredoškoláčky/osemročáčky – vo veku 15-19 rokov, ktoré zaujíma svet moderných technológií. Je určený pre úplné začiatočníčky, ktoré nemajú s programovaním žiadne, alebo len malé skúsenosti.

 

☑ Kedy?
Stretneme sa počas troch na seba nadväzujúcich piatkov: 05., 12. a 19. júna 2020, v čase 17:00 – 19:30 hod.

 

☑ Kde?
Coding Club bude prebiehať ONLINE. Podrobné informácie dostanú registrované účastníčky e-mailom.

 

☑ Čo teraz?
Zaujala Ťa téma aprílového Aj Ty v IT Coding Clubu?

 

Zaregistruj sa cez tento formulár

 

☑ Čo budete potrebovať?
Len vlastný PC, žiadna inštalácia vopred nie je potrebná.

 

☑ Kto ťa bude učiť?

Ing. Matej Boháč vyštudoval softvérové inžinierstvo na Žilinskej univerzite fakulte riadenia a informatiky, vývoju aplikácií sa venuje už skoro desať rokov. Pod jeho prsty sa dostali projekty ako Aktuality.sk, Počasie, Žive.sk či zmena firemného kódu na Symfony framework. Na slovo ho počúva množstvo technológií a jazykov a mnoho z nich vás rád naučí, či už pôjde o základy responzívneho web designu v HTML a CSS, alebo navrhutie headless CMS systému pomocou REST API.

 

☑ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj Mirku: cechova@ajtyvit.sk

 

☑ Partneri

Aj Ty v IT Coding Cluby vznikli v roku 2018 za podpory grantu od Google.org. Od apríla 2020 ich organizujeme vďaka podpore spoločnosti Zurich Insurance:

V mesiaci apríl nám ich pomáha realizovať aj spoločnosť Ringier Axel Springer SK.

logo ringier axel springer

 

 

 

Máte zaujímavú tému alebo nápad na workshop pre stredoškoláčky? Napíšte nám viac na cechova@ajtyvit.sk a ďalší mesiac sa môžete stať lokálnym partnerom Aj Ty v IT Coding Clubs práve vy!