Skip to content

Blog

Vytvor si vlastnú hru v React-e

React - vstúp do sveta top web developerov

04.11.2021 - 11.11.2021

16:30 - 18:30

Online Event
Pripoj sa k developerom, ktorí programujú aplikácie v najžiadanejšom “frameworku”! Zaujíma Ťa, prečo je React najviac používanou Javascript knižnicou, ale aj prečo patria React developeri medzi najlepšie zarábajúcich programátorov? Toto všetko si povieme na workshope. Hlavne si ale naprogramujeme hru v Reacte, pričom si prejdeme základné aspekty moderného web developmentu.
Čo sa naučíte? Nastaviť si vývojové prostredie; vytvoriť základnú React aplikáciu, nad ktorou budeme stavať; vytvoriť jednuché grafické rozhranie; a implementovať herný algoritmus a ďalšie herné a ovládacie prvky. Na tento kurz potrebuješ základnú znalosť HTML a JAVAscript.

 

✓  Čo sa naučíte?

  • Nastaviť si vývojové prostredie
  • Vytvoriť základnú React aplikáciu
  • Vytvoriť jednoduché grafické rozhranie
  • Čo je to komponent a aký je jeho životný cyklus
  • Aký je rozdiel medzi class a functional komponentom
  • Vytvoriť funkčný komponent
  • Používať základné React hooks
  • Implementovať jednoduchý herný mechanizmus

 

✓ Čo je potrebné si priniesť?
Vlastný notebook a dobrú náladu. 🙂

 

✓ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Ivku Suchaničovú: [email protected]

Martina Michlová

Vyštudovala študijný program Aplikovaná informatika na Fakulte Elektrotechniky a Informatiky STU v Bratislave. Počas štúdia začala pracovať ako softvérová vývojárka v spoločnosti AT&T, kde sa venuje hlavne front-end vývoju webových aplikácií pre vnútrofiremných zákazníkov. Venuje sa najmä technológiám HTML, CSS, Javascript, React, Python, SQL.

Patrik Michlo

Vyštudoval študijný program Aplikovaná informatika na Fakulte Elektrotechniky a Informatiky STU v Bratislave. Počas štúdia začal pracovať vo firme vyvíjajúcej aplikácie pre mobilné zariadenia, kde sa venoval vývoju front-endu. Aktuálne pôsobí v spoločnosti Siemens a podieľa sa na vývoji systému pre hardvér nasadzovaný v inteligentných budovách. Venuje sa najmä jazyku C++.

 

Bezplatne

Náročnosť

Pokročilé

Vek

15 - 19 rokov

Počet stretnutí

2

Zdieľať