arrow

Vytvor si svoju Javascript hru


girl

20.10.2020

16:00

Dlhodobý kurz

Stredoškoláčky


Poď si s nami vytvoriť svoju vlastnú interaktívnu ťahovú hru!

Na tomto ONLINE Aj Ty v IT Coding Clube sa ponoríme do herného sveta a vytvoríme si interaktívnu hru priamo v internetovom prehliadači! Hra bude pomerne jednoduchá. V Javascripte si naprogramujeme ťahovú „bojovku“ medzi postavičkami, ktoré si sama vymyslíš. Budeš mať k dispozícii dva typy útokov a v každom kole súboja bude útočiť jedna strana. Postava, ktorej životy klesnú na nulu, prehráva. Podľa potreby sa naučíš, ako si hru zjednodušiť alebo skomplikovať.

 

☑  Čo sa naučíte?

  • vytvoríte si „prázdnu“ HTML stránku kam umiestneníme hru
  • stránku si naštýlujete v CSS
  • v Javascripte vytvoríte hru, ktorú viete rôzne prispôsobovať

 

☑  Pre koho?
Pre stredoškoláčky/osemročáčky – vo veku 15 – 19 rokov, ktoré zaujíma svet moderných technológií. Je určený pre začiatočníčky, ktoré nemajú s programovaním žiadne skúsenosti.

 

☑ Kedy?
Vidíme sa počas 3 na seba nadväzujúcich stretnutí: v utorok 20. októbra 2020, v piatok 23. októbra 2020 a v utorok 27. októbra 2020, vždy v čase 16:00 – 18:30 hod.

 

☑ Kde?
Coding Club bude prebiehať ONLINE. Podrobné informácie dostanú registrované účastníčky e-mailom.

 

☑ Čo teraz?
Zaujala Ťa téma tohto ONLINE Aj Ty v IT Coding Clubu?

 

Zaregistruj sa cez tento formulár

 

☑ Čo budete potrebovať?
Len vlastný PC, žiadna inštalácia vopred nie je potrebná.

 

☑ Kto ťa bude učiť?

Ing. Matej Boháč vyštudoval softvérové inžinierstvo na Žilinskej univerzite fakulte riadenia a informatiky, vývoju aplikácií sa venuje už skoro desať rokov. Pod jeho prsty sa dostali projekty ako Aktuality.sk, Počasie, Žive.sk či zmena firemného kódu na Symfony framework. Na slovo ho počúva množstvo technológií a jazykov a mnoho z nich vás rád naučí, či už pôjde o základy responzívneho web designu v HTML a CSS, alebo navrhutie headless CMS systému pomocou REST API.

 

☑ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Mirku: cechova@ajtyvit.sk

 

☑ Partneri

Aj Ty v IT Coding Cluby vznikli v roku 2018 za podpory grantu od Google.org. Od apríla 2020 ich organizujeme vďaka podpore Zurich Foundation:

 

 

 

 

 

Tento Aj Ty v IT Coding Club nám pomáha realizovať aj spoločnosť Ringier Axel Springer SK.

logo ringier axel springer

 

Máte zaujímavú tému alebo nápad na workshop pre stredoškoláčky? Napíšte nám viac na cechova@ajtyvit.sk a ďalší mesiac sa môžete stať lokálnym partnerom Aj Ty v IT Coding Clubs práve vy!