arrow

Vytvor si interaktívnu hru


girl

11.02.2021

16:00

Dlhodobý kurz

Stredoškoláčky


Programovanie je zábava. Zábava je hra. Naučte sa programovať a zároveň sa pri tom baviť pri vytvorení vlastnej interaktívnej hry.

Cieľom workshopu bude vytvoriť interaktívnu hru v internetovom prehliadači. Vytvoríme si vlastnú web stránku na ktorej si budeme spúšťať hru. Myslíš, že o programovaní hier nič netušíš? Nemusíš sa báť. Na tento kurz nepotrebuješ mať žiadne predchádzajúce skúsenosti s programovaním. Prevedieme ťa základmi toho, čo to znamená jednoduchá hra v prehliadači a aj ako takúto hru vytvoriť.

☑  Čo sa naučíte?

  • Zoznámite sa so základmi HTML, CSS, Javascriptu a jQuery technológií

 

☑  Pre koho?
Pre stredoškoláčky/osemročáčky – vo veku 15 – 19 rokov, ktoré zaujíma svet moderných technológií. Je určený pre začiatočníčky, ktoré nemajú s programovaním žiadne skúsenosti.

 

☑ Kedy?
Vidíme sa počas 4 na seba nadväzujúcich stretnutí: vo štvrtok 11. februára 2021, vo štvrtok 25. februára 2021, vo štvrtok 11. marec 2021 a vo štvrtok 25. marca 2021, vždy v čase 16:00 – 19:00 hod.

 

☑ Kde?
Coding Club bude prebiehať ONLINE. Podrobné informácie dostanú registrované účastníčky e-mailom.

 

☑ Čo teraz?
Zaujala Ťa téma tohto ONLINE Aj Ty v IT Coding Clubu?

 

Zaregistruj sa cez tento formulár

 

☑ Čo budete potrebovať?
Chuť a dobrú náladu :-). Hru budeme programovať v online prostredí, ktoré si vytvoríme na workshope.

 

☑ Kto ťa bude učiť?

Ing. Matej Boháč vyštudoval softvérové inžinierstvo na Žilinskej univerzite fakulte riadenia a informatiky, vývoju aplikácií sa venuje už skoro desať rokov. Pod jeho prsty sa dostali projekty ako Aktuality.sk, Počasie, Žive.sk či zmena firemného kódu na Symfony framework. Na slovo ho počúva množstvo technológií a jazykov a mnoho z nich vás rád naučí, či už pôjde o základy responzívneho web designu v HTML a CSS, alebo navrhutie headless CMS systému pomocou REST API.

 

☑ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektového manažéra Matúša: masica@ajtyvit.sk

 

☑ Partneri

Aj Ty v IT Coding Cluby vznikli v roku 2018 za podpory grantu od Google.org. Od apríla 2020 ich organizujeme vďaka podpore Zurich Foundation:

 

 

 

 

 

Tento Aj Ty v IT Coding Club nám pomáha realizovať aj spoločnosť Ringier Axel Springer SK.

logo ringier axel springer

 

Máte zaujímavú tému alebo nápad na workshop pre stredoškoláčky? Napíšte nám viac na masica@ajtyvit.sk a ďalší mesiac sa môžete stať lokálnym partnerom Aj Ty v IT Coding Clubs práve vy!