arrow

Women Security Academy 2


girl

05.05.2021

17:00

Krátkodobý kurz

Dospelé ženy


Premýšľali ste niekedy, prečo si vás vždy zapíšu a dostanete návštevnícku kartu, keď prídete na pracovný pohovor?

Prečo nemáte prístup k pracovným zmluvám svojich kolegov? Prečo musíte v práci šifrovať prílohy a prečo na vykonanie zmeny v systémoch potrebujete schválenie od nadriadenej alebo iného kolegu?

Počas kurzu sa naučíte, čo je riziko, ako sa robí analýza IT bezpečnostných rizík, čo je to norma ISO 27001, čo je to systém riadenia informačnej bezpečnosti, aké požiadavky špecifikuje ISO 27002 a ako sa overuje súlad s normou ISO. Zistíte, aké sú to audítorské techniky a ako sa posudzujú bezpečnostné riziká a ako ich efektívne riadiť.

 

Zaregistrujte sa cez tento formulár

 

Kedy: od 5. mája do 10. júna 2021, každú stredu a štvrtok od 17:00 do 19:00 hod., celkovo 12 stretnutí
Kde: online cez Zoom
Kapacita: 12 účastníčok
Cena: 99,- eur

Obsah kurzu:

Women Security Academy dá účastníčkam vedomosti a praktickú skúsenosť s vykonávaním analýzy bezpečnostných rizík, zoznámia sa s normou ISO 27001 a ISO 27002. Účastníčky dostanú základ do audítorských techník overenia bezpečnosti IT systémov, ktoré vedia prakticky využiť napríklad pri internom audite IT systémov. Taktiež získajú vedomosti z best practices riadenia procesov zaručujúcich dôvernosť, dostupnosť a integritu dát spoločnosti.

Tento kurz im taktiež pripraví základy pre prípadný štart kariéry v oblasti riadenia rizík a auditu, prípadne získanie profesionálnej certifikácie. Počas kurzu bude mať účastníčka prístup k vzdelávacím materiálom a cvičeniam. Kurz zahŕňa samoštúdium a riešenie praktickej úlohy.

Čo kurz zahŕňa?

  • 12 online lekcií s lektorkou,
  • podpora cez Discord.

Okrem samotných lekcií obsahuje kurz aj ďalšie podujatia, ktorých absolvovanie veľmi odporúčame:

  • Workshop Ako sa učiť
    • Workshopom vás prevedie Klaudia Bednárová, riaditeľka the Bridge – English Language Centre. Predstaví vám základné techniky, ako sa učiť a zlepšovať v cudzom jazyku, pričom tieto techniky môžete aplikovať aj na učenie technických zručností. Uskutoční sa 7. mája 2021 o 18:00 hod. a trvá 1 hodinu.
    • Zároveň budete mať možnosť otestovať si úroveň anglického jazyka cez plnú verziu nástroja TrackTest.
  • CV workshop
    • IT headhunterka Lucia Štellerová a Senior Talent Management konzultantka vo firme Avast Zuzana Andel vás prevedú tým, ako napísať životopis, motivačný list a ako sa pripraviť na pohovor. Workshop sa uskutoční 20. mája 2021 o 17:00 hod. a trvá 2 hodiny.

Lektorka

Marcela Zimová vyštudovala na Fakulte elektrotechniky a informatiky na STU v Bratislave odbor Bezpečnosť informačných systémov. Pracovala ako konzultantka na oddelení riadenia rizík, kde sa zameriavala na audity informačnej bezpečnosti v bankových inštitúciách, riadenie rizík a overenia súladu so štandardmi informačnej bezpečnosti (ISO 2700x). Je certifikovanou audítorkou informačných systémov (CISA) a členkou ISACA Slovensko. Aktuálne je manažérkou informačnej bezpečnosti v spoločnosti Piano Software.

 

 

V prípade otázok kontaktujte projektovú manažérku Veroniku Pizano [email protected].

Tento kurz je organizovaný vďaka podpore spoločností Accenture a Avast.