arrow

Tvorba webu od H po Server


girl

18.02.2021

16:00

Online

Stredoškoláčky


Naprogramuj si vlastnú web stránku od základného HTML kódu až po rozbehnutie stránky na serveri. Že to bude určite veľmi ťažké a zložité. Vôbec nie!

Cieľom workshopu bude vytvorenie web stránky, kde si vyskúšate základné technológie na ktorých www stránky fungujú. Oboznámite sa s tým, čo “www” znamená a naučíte sa aj o základoch vzniku web stránok. Na konci nášho kurzu bude vaša web stránka dostupná na internete a vy sa môžete pochváliť s tým, čo ste sa naučili, aj svojim kamarátkam. Na tento kurz nepotrebuješ mať žiadne predchádzajúce skúsenosti s programovaním.

☑  Čo sa naučíte?

  • Zoznámite sa so základnými technológiami a nástrojmi na ktorých sú postavené www stránky ako HTML, CSS a niektoré Javascript framework-y, ale aj to ako funguje web hosting a domény

 

☑  Pre koho?
Pre stredoškoláčky/osemročáčky – vo veku 15 – 19 rokov, ktoré zaujíma svet moderných technológií. Je určený pre začiatočníčky, ktoré nemajú s programovaním žiadne skúsenosti.

 

☑ Kedy?
Vidíme sa počas 1 stretnutia: vo štvrtok 18. februára 2021 v čase 16:00 – 19:00 hod.

 

☑ Kde?
Coding Club bude prebiehať ONLINE. Podrobné informácie dostanú registrované účastníčky e-mailom.

 

☑ Čo teraz?
Zaujala Ťa téma tohto ONLINE Aj Ty v IT Coding Clubu?

 

Zaregistruj sa cez tento formulár

 

☑ Čo budete potrebovať?
Chuť a dobrú náladu :-). Webstránku si budeme programovať priamo na workshope, kde ti všetko vysvetlíme.

 

☑ Kto ťa bude učiť?

Pavol Senko vyštudoval informatiku na Žilinskej univerzite, Fakulte riadenia a informatiky. Vývoju web aplikácií sa venuje už viac ako desať rokov. Momentálne pracuje vo firme Ringier Axel Springer na oddelení inzercie, pod ktoré spadajú weby ako Nehnutelnosti.sk alebo Autobazar.eu. Na slovo ho počúva množstvo technológií a jazykov a mnoho z nich vás rád naučí, či už pôjde o základy programovania webstránok pomocou HTML, CSS a JavaScriptu alebo responzívny web design, až po moderné webové aplikácie na princípe SPA – single page application.

 

☑ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektového manažéra Matúša: masica@ajtyvit.sk

 

☑ Partneri

Aj Ty v IT Coding Cluby vznikli v roku 2018 za podpory grantu od Google.org. Od apríla 2020 ich organizujeme vďaka podpore Zurich Foundation:

 

 

 

 

 

Tento Aj Ty v IT Coding Club nám pomáha realizovať aj spoločnosť Ringier Axel Springer SK.

logo ringier axel springer

 

Máte zaujímavú tému alebo nápad na workshop pre stredoškoláčky? Napíšte nám viac na masica@ajtyvit.sk a ďalší mesiac sa môžete stať lokálnym partnerom Aj Ty v IT Coding Clubs práve vy!