arrow

Zoznámenie so Scratchom


girl

26.01.2021

16:00

Online

Najmladšie


Na workshope vám predstavíme jednoduchý programovací jazyk scratch, v ktorom si môžete vytvárať jednoduché hry, animácie alebo príbehy.  Spoločne si naprogramujeme vlastné animované logo a hru Zberač pokladov.

Svoje nové programovacie zručnosti môžete neskôr využiť v súťaži SCRATCH MATCH 2021. Tak pustite fantáziu poriadne na špacír a rovno sa zaregistrujte!

 

REGISTRÁCIA


☑ 
Pre koho?
Pre všetky zvedavé a tvorivé deti od 12 do 15 rokov, ktoré sa so scratchom ešte nestretli. (Pre vek 8 – 11 rokov pozri TU)

Predchádzajúca skúsenosť detí s programovaním nie je potrebná, základná znalosť  práce s počítačom (práca s myšou a s klávesnicou, vyhľadávanie na internete, kopírovanie súborov a pod.) je však nevyhnutná.


☑ 
Kedy
26.1. a 28. 1. 2021 od 16:00 do 17:30 hod.

je potrebné zúčastniť sa oboch stretnutí.


Kde?
Online u vás doma cez Zoom, stačí vám jeden počítač/notebook s dobrým pripojením na internet. Bližšie informácie dostanete po prihlásení.

☑ Kto vás bude učiť?

Zuzana Tkáčová – pôvodne študovala za zdravotnú sestru, neskôr sa rozhodla pre štúdium umelej inteligencie na Fakulte elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach. Popri tom robila pedagogické štúdium a stala sa učiteľkou odborných elektrotechnických a informatických predmetov na strednej škole. Potom prišiel pilotný projekt EÚ s názvom Nano You (Nanotechnologic foru Youth), kde ako učiteľ overovala vzdelávacie materiály pre nanotechnológie. Po skončení projektu absolvovala špacializačné štúdium nanoedukácie (t.j. vyučovanie nanovedy a nanotechnológií) pre učiteľov v USA a postgraduálne interdisciplinárne štúdium nanobiotechnológií v Nemecku. Momentálne pôsobí na Gymnáziu sv. Edity Steinovej v Košiciach ako učiteľka informatiky a na Ústave informatiky Prídrodovedeckej fakulty UPJŠ v Košicicach ako expert pre didaktické inovácie pre predmet informatika v Národnom projekte „IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie“, kde vytvára metodické materiály na vyučovanie pre učiteľov informatiky na základných a stredných školách. V roku 2019 získala ocenenie Učiteľka Slovenska.

 

 

 

☑ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte Zuzku na [email protected].

Workshop má obmedzenú kapacitu, preto  ZAREGISTRUJTE SA  radšej už teraz!

 

Partneri