arrow

Zoznámenie so Scratchom


girl

04.02.2021

16:00

Online

Najmladšie


Na workshope vám predstavíme jednoduchý programovací jazyk scratch, v ktorom si môžete vytvárať jednoduché hry, animácie alebo príbehy.  Spoločne si naprogramujeme vlastnú jednoduchú animáciu.

Svoje nové programovacie zručnosti môžete neskôr využiť v súťaži SCRATCH MATCH 2021. Tak pustite fantáziu poriadne na špacír a rovno sa zaregistrujte!

 

REGISTRÁCIA


☑ 
Pre koho?
Pre všetky zvedavé a tvorivé deti od 8 do 11 rokov, ktoré sa so scratchom ešte nestretli a ich rodičov – programovať budeme vo dvojiciach. (Pre vek 12 – 15 rokov pozri tu)

Predchádzajúca skúsenosť detí s programovaním nie je potrebná, základná znalosť  práce s počítačom (práca s myšou a s klávesnicou, vyhľadávanie na internete, kopírovanie súborov a pod.) je však nevyhnutná.


☑ 
Kedy
4.2. 2021 od 16:00 do 17:30 hod.


Kde?
Online u vás doma cez Zoom, stačí vám jeden počítač/notebook s dobrým pripojením na internet. Bližšie informácie dostanete po prihlásení.

☑ Kto vás bude učiť?

Radoslav Katreniak

Radoslav pôsobí v spoločnosti Digital Systems a v oblasti programovania pracuje už dlhých 13 rokov. Ešte stále si  však pamätá svoju prvú hru, ktorú si naprogramoval a dlho hrával aj to, aké ťažké boli jeho začiatky v programovaní. Bez pomoci iných by sa mu to pravdepodobne nikdy nepodarilo. A preto sa rozhodol rovnako pomôcť sprostredkovať cestu k podľa neho úžasnému svetu programovania aj iným. Ideálnym začiatkom rodinného programovania môže byť práve Scratch.

 

 

 

☑ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte Zuzku na okalova@ajtyvit.sk.

Workshop má obmedzenú kapacitu, preto  ZAREGISTRUJTE SA  radšej už teraz!

 

Partneri