Skip to content

Scratch pre začiatočníčky v American Center Banská Bystrica

Vyskúšaj si aj ty programovanie animácií a hier so Scratchom!

11.07.2022

08:30 - 12:00

Štátna vedecká knižnica, Lazovná 9, Banská Bystrica

✓  Čo sa naučíte?
Na workshope sa naučíme úplné základy programovania v jednoduchom a intuitívnom programovacom jazyku Scratch. Naučíme sa napr. ako vytvoriť dynamické efekty, ako využiť v príbehoch nečakané situácie, ako zapojiť vlastnú hudbu, alebo dať divákovi možnosť interaktívne rozhodnúť o ďalšom vývoji deja.

 

✓  Čo je potrebné ovládať?

Základy práce s počítačom (práca s myšou a s klávesnicou, základy práce s webovým prehliadačom, vyhľadávanie na internete, kopírovanie súborov a pod.). Predošlá skúsenosť s programovaním NIE JE  podmienkou. Počítače a všetko potrebné zabezpečíme, nemusíte si nič priniesť okrem seba, dobrej nálady a chuti niečo nového sa naučiť 🙂

 

✓ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Lenku Polešenskú: polesenska@ajtyvit.sk

Lenka Polešenská

Projektová manažérka a lektorka

Vyštudovala vysokú školu zameranú na ekonomiku, bankovníctvo a financie, kde neskôr aj pôsobila. V apríli 2021 sa však stala súčasťou nášho tímu technickej podpory pri online kurzoch, kde zažila veľmi silné okamihy, ako IT dokázalo pomôcť ženám-matkám zmeniť svet. Dnes je súčasťou Aj Ty v IT už na plný úväzok lektoruje témy pre základné školy a projektovo zastrešuje programy a workshopy na strednom Slovensku.

 

Bezplatne

Náročnosť

začiatočníčky

Vek

9 - 15 rokov

Zdieľať

Partneri podujatia

Aj Ty v IT workshopy v American Center Košice realizujeme v spolupráci s American Spaces Slovakia, vďaka podpore Veľvyslanectva USA na Slovensku.