arrow

Scratch Match 2021


girl

31.03.2021

0:00

Súťaž

Najmladšie


Súťaž v programovaní pre dievčatá

Scratch je úžasný programovací jazyk pre začínajúce ajťáčky na tvorbu jednoduchých počítačových hier, ktorý využíva takzvané blokové programovanie. Vôbec nemusíš mať predchádzajúce skúsenosti s programovaním, naučíš sa ho rýchlo sama, alebo ti s ním s podporou školy pomôžeme. Preto neváhaj a prihlás sa do súťaže sama alebo s dvomi kamoškami!

 

☑ PRE KOHO?

Pre všetky šikovné dievčatá, žiačky základných škôl a 8-ročných gymnázií vo veku 8 – 15 rokov, ktoré sa neboja výziev. Môžeš využiť svoj talent a kreativitu pri tvorbe jednoduchej počítačovej hry, zábavnej animácie alebo príbehu a vyhrať zaujímavé ceny! Súťažiť môžeš sama v kategórii jednotlivec, alebo s kamarátkami ako trojčlenný tím.

☑ AKO TO PREBIEHA?
Tvojou/vašou úlohou je zaregistrovať sa, vytvoriť projekt a poslať nám ho do 31.3. 2021. Téma projektu môže byť akákoľvek – závisí to len na tvojej/vašej fantázii. Projekty musia byť vypracované v programe Scratch, môžeš/môžete pritom používať jeho online alebo offline verziu. Obidve nájdeš na stránke: https://scratch.mit.edu. Porota zo všetkých zaslaných projektov vyberie tie najlepšie, ktoré postúpia priamo do finále. Vo finále medzi sebou zabojujú 4 najlepšie projekty v každej kategórii a porota na základe získaných bodov odmení víťazov.

Všetky dôležité informácie, pravidlá súťaže a registrácie nájdeš na stránke www.scratchmatch.sk

☑ DÔLEŽITÉ DÁTUMY
1.2. – 31.3. 2021   –   registrácia účastníkov a zaslanie hotových projektov
apríl 2021               –  vyhodnocovanie projektov porotou
máj 2021                 –   finále súťaže

☑ CHCEŠ SA ZLEPŠIŤ V SCRATCHI?
Sleduj ponuku našich online workshopov a prihlás sa na niektorý z nich, kde ťa naučíme ako scratch funguje.

☑KONTAKT:
V prípade záujmu alebo ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať: okalova@ajtyvit.sk

 

☑Partneri súťaže:

 

 

 

 

 

 

 

Súťaž bola vytvorená v roku 2017 na základe spolupráce so spoločnosťou Skool.