Skip to content

Scratch III. kurz pre pokročilé

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden SCRATCH príbeh 🙂

11.05.2022 - 08.06.2022

17:30 - 19:00

Online Event

✓  Čo sa naučíte?
V sérii piatich na seba nadväzujúcich online workshopov sa prenesieme do krajiny príbehov. Každá rozprávka začína vetou Kde bolo, tam bolo… Túto vetu však nehovorí žiadna z postáv v príbehu ale rozprávač. Poď si spolu s nami vytvoriť príbeh, ktorého hlavným aktérom bude rozprávač. Rozprávač nás zavedie do kúzelného sveta alebo možno aj vesmíru. Všetko je na našej fantázií, aký príbeh si vieme vytvoriť.

Svoje nové programátorské zručnosti môžeš neskôr využiť v súťaži SCRATCH MATCH 2022. Tak pusti fantáziu poriadne na špacír a rovno sa zaregistruj!

 

✓  Čo je potrebné ovládať?

Základy práce s počítačom (práca s myšou a s klávesnicou, základy práce s webovým prehliadačom, vyhľadávanie na internete, kopírovanie súborov a pod.). Podmienkou pre prihlásenie je predošlá skúsenosť s programovaním v SCRATCHi. Asistencia rodičov je vítaná najmä pri účastníčkach mladších ako 12 rokov.

 

✓ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Lenku Kohútovú: kohutova@ajtyvit.sk

Mariana Štefanková

Lektorka

Marianka je vyštudovanou učiteľkou biológie a geografie. Po skončení štúdia sa venovala práci s intelektovo nadanými deťmi, pre ktoré je informatika a všetko nej sa týkajúce každodennou samozrejmosťou. Práve tá ju priviedla k lektorovaniu kurzov pre naše najmladšie dievčatá.

 

Bezplatne

Vek

9 - 15 rokov

Náročnosť

Pokročilé

Počet stretnutí

5

Zdieľať

Partneri podujatia

Tento projekt je realizovaný vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.