Skip to content

Rodinný online workshop Scratchu

Máš už dosť hrania nudných hier na mobile alebo počítači a rada by si si vytvorila jednu podľa vlastných predstáv?

15.03.2021

16:00 - 17:30

Online Event

Máš už dosť hrania nudných hier na mobile alebo počítači a rada by si si vytvorila jednu podľa vlastných predstáv? Stačí ak sa spolu s rodičom prihlásiš na náš online workshop a my vás naučíme základy jednoduchého a zábavného programovacieho jazyka Scratch, kde sa naučíš vytvárať nielen jednoduché hry, ale aj zábavné animácie alebo príbehy.

Svoje nové programovacie zručnosti môžete neskôr využiť v súťaži SCRATCH MATCH 2021. Tak pustite fantáziu poriadne na špacír a rovno sa zaregistrujte!

☑  Pre koho?

Pre všetky zvedavé a tvorivé deti od 8 do 11 rokov (ktoré sa so Scratchom ešte nestretli) a ich rodičov – asistencia rodičov je dôležitá kvôli interakcii a dôležitej technickej podpore.  Predchádzajúca skúsenosť detí s programovaním nie je potrebná, základná znalosť  práce s počítačom (práca s myšou a s klávesnicou, vyhľadávanie na internete, kopírovanie súborov a pod.) je však nevyhnutná.

☑ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte Zuzku na okalova@ajtyvit.sk.

Nikoleta Fialová

lektorka

Nikoleta Fialová pracuje v spoločnosti Accenture v oblasti consultingu. So Scratchom sa stretla prvýkrát pred viac ako dvomi rokmi práve vďaka Aj Ty v IT a odvtedy odučila niekoľko workshopov pre dievčatá priamo v ich školách. Minulý rok bola taktiež členkou poroty súťaže Scratch Match. Aj napriek tomu, že nemá s programovaním väčšie skúsenosti, dievčatám sa vždy snaží vysvetliť základy Scratchu čo najjednoduchším a najzaujímavejším spôsobom. Jej cieľom je, aby si každá po svojej prvej hodine Scratchu povedala: „Wow, programovanie je super!“

 

Bezplatne

Vek

8 - 11 rokov

Miesto

ONLINE

Zdieľať