arrow

Rodinný online workshop Scratchu


girl

11.11.2020

15:00

Online

Najmladšie


Máš už dosť hrania nudných hier na mobile alebo počítači a rada by si si vytvorila jednu podľa vlastných predstáv? Stačí ak sa spolu s rodičom prihlásiš na náš online workshop a my vás naučíme základy jednoduchého a zábavného programovacieho jazyka Scratch, kde sa naučíš vytvárať nielen jednoduché hry, ale aj zábavné animácie alebo príbehy.

REGISTRÁCIA


☑ 
 Pre koho?

Pre všetky zvedavé a tvorivé deti od 10 do 14 rokov (ktoré sa so Scratchom ešte nestretli) a ich rodičov – pracovať budeme vo dvojiciach!  Predchádzajúca skúsenosť detí s programovaním nie je potrebná, základná znalosť  práce s počítačom (práca s myšou a s klávesnicou, vyhľadávanie na internete, kopírovanie súborov a pod.) je však nevyhnutná u rodičov.

☑ Čo sa bude diať?

Workshop sa skladá z dvoch online stretnutí v komornejšom duchu, na ktorých deti naučíme základy práce so Scratchom. Asistencia rodičov je dôležitá kvôli interakcii a dôležitej technickej podpore.


☑ 
Kedy

11.11. a 18.11. 2020 v čase od 15:00 do 16:30 hod.


☑ 
Kde?

Online u vás doma, stačí vám jeden počítač/notebook s dobrým pripojením na internet. Bližšie informácie dostanete po prihlásení.


☑ Kto vás bude učiť?

Maroš Masarovič vyštudoval odbor Aplikovaná informatika na Fakulte riadenia a informatiky na Žilinskej Univerzite v Žiline. Má viacročné skúsenosti s programovaním prevažne backendu webových aplikácií, ale aj zo sveta dataminingu. Na podnet svojho desať ročného syna viedol programátorský krúžok na Základnej škole v Kotešovej. Keď sa odpúta od práce za monitorom počítača, užíva si čas strávený s rodinou v prírode.

 

 

☑ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte Mirku na cechova@ajtyvit.sk.

 

Workshop má obmedzenú kapacitu, preto  ZAREGISTRUJTE SA TU radšej už teraz!

☑ Partneri

Aktivitu organizujeme vďaka podpore Zurich Foundation:

 

Tento kurz nám pomáha realizovať aj spoločnosť Ringier Axel Springer SK.

logo ringier axel springer